Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Moje misz-masz. Wernisaż wystawy Romualdy Bożek-Makówki

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Moje misz-masz. Wernisaż wystawy Romualdy Bożek-Makówki

30 września w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Romualdy Bożek-Makówki. Wystawa odsłonięta pod tytułem „Moje misz-masz” jest zbiorem dzieł powstałych w latach 1989-2022.

Pomimo, iż na co dzień kolekcja występuje w stanie rozproszonym, w zestawieniu prezentuje się jako zbiór całkowicie spójny i kompletny. Autorka odwołuje się w nim do własnych myśli i przeżyć i choć wykorzystuje elementy fantasy to przesłanie artystki jest jasne i czytelne dla odbiorcy. Artystka nie szczędzi wyzwań, które rzuca odbiorcy, prowokuje i szokuje poruszanymi wątkami, operuje mocnymi barwami i nie lęka się trudnych tematów. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, z własnych podróży i obserwacji. Jest artystką kompletną, niezwykle utalentowaną i odważnie operującą środkami wyrazu. Artystka zdobi również odzież codzienną. Obrazy na tkaninach użytkowych zwykle są pogodne i utrwalają piękno otaczającego nas świata.

Romualda Bożek-Makówka urodziła się w Kaliszu Pomorskim. Swoje życie zawodowe i prywatne związała z innym miastem, lecz miasto rodzinne nadal pozostaje jej bliskie. Tym razem do Kalisza Pomorskiego wraca jako malarka. Wernisaż zaszczycili licznie przybyli znajomi i przyjaciele artystki. Był to czas wielu wzruszeń i refleksji, kuluarowych rozmów, dedykacji i dyskusji o sztuce.

Wystawa będzie prezentowana do dn. 31 października 2022 r. Zapraszamy.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej