Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rozpoczął się rok harcerskich przygód

  • Napisane przez  DSI za Julia Michalak
Rozpoczął się rok harcerskich przygód

27 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Pestki" 8 WDH ,,OGNIKI", WDH NS ,,16 AZYMUT" spotkali  się w Złocieńcu, aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerskich przygód. To początek kolejnych zajęć braci harcerskiej z powiatu drawskiego.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem, a po kolacji przyszedł czas  do świeczkowiska. Harcerze we wspólnym kręgu, śpiewali i słuchać gawęd oraz wierszy o Sybirakach, gdyż był to główny temat spotkania. Druhna Agnieszka została osznurowana na przyboczną, a druh Aleksy otrzymał pełne barwy drużyny.

Ranek to wspólna gimnastyka i śniadanie, a dalej młodzi harcerze wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedyczynej, które prowadzili ratownicy Pogotowia Ratunkowego.

Był też czas na grę terenową po urokliwych zakątkach Złocieńca. Młodzi ćwiczyli także musztrę, dowiedzieli się więcej o strukturze ZHP, poznali wyposażenie torby medycznej oraz ćwiczyli transport poszkodowanego na noszach.

Rozpoczął się rok harcerskich przygód

Harcerze wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Sybiraka a następnie we Mszy Świętej w kościele WNMP w intencji Sybiraków

Harcerze dziękują za pomoc w organizacji Startu Harcerskiego 2022 w szczególności:

Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego, Staroście Drawskiemu Panu Stanisławowi Cybuli, pracownikom Pogotowia Ratunkowego i Pawłowi Kaweckiemu, Sebastianowi Kuropatnickiemu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej