Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawskie PTTK odznaczone odznaką "Za zasługi w rozwoju turystyki i krajoznawstwa województwa zachodniopomorskiego"

  • Napisane przez  DSI
Fot. PTTK Fot. PTTK

Przodowinicy turystyki i działacze z Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim od lat aktywnie działają w zakresie turystyki. Każdego roku organizują imprezy turystyczne. Zaczynając od zlotów poprzez rajdy a na spotkaniach kończąc. Właśnie za to zostali uhonorowani.

Podczas VI Konferencji Regionalnej Rady Oddziałów PTTK Województwa Zachodniopomorskiego Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim został wyróżniony odznaką "Za zasługi w rozwoju turystyki i krajoznawstwa województwa zachodniopomorskiego". Odznakę odebrał Marcin Hnatkowski, Wiceprezes drawskiego PTTK.

 

Drawskie PTTK odznaczone odznaką

Warto wiedzieć, że oddział PTTK w Drawsku Pomorskim został powołany w 1964 r. przez grupę miłośników turystyki wśród których byli między innymi Eugeniusz Reutt, Robert Markowski, Czesław Żukowski, Stanisław Łabonarski i Andrzej Pabian.  Zebranie założycielskie odbyło się w dniu 23.11.1964r. w Starostwie Powiatowym.  Powstanie nowego oddziału zatwierdził  w dniu 04.12.1964r. Zarząd Główny PTTK.

Drawskie PTTK odznaczone odznaką

W 2024 będą obchodzić 60 lat swojej działalności.

Pierwszą siedzibą Oddziału była Szkoła Podstawowa przy placu Elizy Orzeszkowej w Drawsku Pomorskim. Na pierwszego Prezesa Oddziału został wybrany  Eugeniusz Reutt.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej