Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

II Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Nordic Walking - zdjęcia

  • Napisane przez  Maciej Słomka
II Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Nordic Walking - zdjęcia

Super atmosfera, emocje, piękna pogoda, czyste powietrze i niesamowite miejsce zawodów „Leśna Klasa Pod Dębami” to wspaniałe walory prowadzonych w Świerczynie Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Nordic Walking. Szkoła w Świerczynie oferuje swoim uczniom coraz to nowe formy aktywności. Nordic walking zdobywa coraz więcej zwolenników, także wśród dzieci i młodzieży. 

Właśnie dlatego Uczniowski Klub Sportowy Lider po raz drugi zorganizował w pięknych leśnych terenach II Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Nordic Walking. Impreza pod Patronatem Starosty Drawskiego była również otwarciem corocznych  obchodów Europejskiego Tygodnia  Sportu w świerczyńskiej placówce (23-30.09.2022r.)

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej z Pomierzyna, z Nowego Worowa, z Czaplinka, z Broczyna oraz gospodarze ze Świerczyny. Zawody obejmowały rywalizację w trzech kategoriach wiekowych prowadzone zarówno w klasyfikacji  indywidualnej jak i zespołowej. Zawodnicy ambitnie rywalizowali na  trasach, pokonując swoje zmęczenie i przeciwników oraz chęci podbiegania sygnalizowane przez sędziów. Była też liczna grupa uczestników , którzy  doskonalili prawidłową technikę marszu nie poddając się  presji wyścigu, co jest również wartością dodaną.

W klasyfikacji zespołowej Mistrzem Powiatu Drawskiego w Nordic Walking  została Szkoła Podstawowa z Nowego Worowa, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Czaplinka, a trzecie miejsce było udziałem Szkoły Podstawowej  z Broczyna. Kolejne IV miejsce zajął  ZS w Świerczynie, a V miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Pomierzyna. W klasyfikacji indywidualnej miejsca na podium zajmowali reprezentanci wszystkich szkół.

Wysiłek i determinacja młodych sportowców zostały nagrodzone pamiątkowym medalem i słodkim upominkiem, oraz integracją przy ognisku . 

Projekt był finansowany ze Środków Powiatu Drawskiego w ramach realizowanego zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej  oraz turystyki i krajoznawstwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej