Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Duży wzrost średniego wynagrodzenia Polaków

  • Napisane przez  DSI
Duży wzrost średniego wynagrodzenia Polaków

Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2022 roku to raport Głównego Urzędu Statystycznego, w którym urząd informuje o dużym wzroście średniego wynagrodzenia w Polsce.

W lipcu 2022 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w porównaniu z lipcem 2021 r. było wyższe o 2,3% i wyniosło 6508,3 tys. etatów. W stosunku do poprzedniego miesiąca przeciętne zatrudnienie zwiększyło się minimalnie (o 0,2%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2022 r. w porównaniu z lipcem 2021 r. było wyższe o 15,8% i wyniosło 6778,63 zł (brutto). Względem czerwca 2022 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło o 3,4%.

Co ciekawe „Spadek aktywności gospodarczej powinien mieć słabe przełożenie na rynek pracy. Liczba firm raportujących niedobory pracowników wciąż jest liczna, co stwarza naturalny bufor przeciwko bezrobociu. Skutkiem spowolnienia będzie spadek liczby ofert pracy i rzadsze zmiany zatrudnienia.” – informuje Polski Instytut Ekonomiczny

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej