Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tych autobusów już nie zobaczysz na przystanku. Ostatni opuścił PKS Złocieniec

  • Napisane przez  DSI
Fot. PKS. Ostatni gimbus w PKS Złocieniec Fot. PKS. Ostatni gimbus w PKS Złocieniec

Prawie każdy pamięta jazdę sprzed lat w jakimś autobusie matki Autosan. Może nie są tak kultowe jak starsze „Ogórki”, czyli Jelcz  043 ale jednoznacznie kojarzyły się z PKS-ami.

Najbardziej kultowy i znany mieszkańcom był AUTOSAN H9, który był produkowany od 1973 roku i jak na ówczesne czasy cechował się wysokim poziomem technologii, lepszą funkcjonalnością, podwoziem ramowym oraz silnikiem diesla montowanym z tyłu.

Później powstał większy H10 przeznaczony do komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej, a w 1999 powstały pierwsze autobusy szkolne tzw. „gimbusy”. Obecnie Autosan produkuje już nowoczesne pojazdy, jednak na drogach cały czas funkcjonują starsze modele.

Zmiany w PKS Złocieniec

Jak się okazało autobusów marki Autosan już się nie zobaczy z logo firmy PKS Złocieniec . Właśnie ostatni pojazd tej marki opuścił flotę powiatowego przewoźnika. Autobus ze zdjęcia to właśnie gimbus, którego modele były produkowane od 1999 roku.

W PKS ten egzemplarz pracował od 2014 roku i przejechał ponad 1 mln kilometrów.

informujemy, że naszą flotę opuścił ostatni pojazd marki Autosan, który do niedawna przewoził dzieci na kursach szkolnych.  Autobus był z nami od  2014 roku, służył bezawaryjnie przez 8 lat i łącznie przejechał ponad milion kilometrów – informuje PKS Złocieniec

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej