Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Syreny alarmowe w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  • Napisane przez  DSI
Drawsko Pomorskie: 1 sierpnia 2020. Fot. Adam Cygan Drawsko Pomorskie: 1 sierpnia 2020. Fot. Adam Cygan

1 sierpnia, o godz. 17.00, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe. Takie syreny zostaną włączone również w naszych gminach.

Dźwięk syren ma przypomnieć nam o wydarzeniach sprzed 78 lat: 1 sierpnia 1944 roku około 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej rozpoczęło walkę o wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej, przed wkroczeniem do stolicy wojsk radzieckich. Powstanie upadło 3 października, po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

Emitowany w trakcie treningu sygnał akustyczny będzie ciągły, w okresie jednej minuty. Powyższy sygnał będzie miał charakter wyłącznie ćwiczebny, należy zatem zachować spokój i nie podejmować żadnych działań wynikających z komunikatu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej