Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Budowa obwodnicy Złocieńca coraz bliżej. Można zajrzeć w dokumentację

  • Napisane przez  DSI
Budowa obwodnicy Złocieńca coraz bliżej. Można zajrzeć w dokumentację

Budowa obwodnicy Złocieńca powoli wkracza w etap realizacji. Inwestor wniósł o wydania decyzji środowiskowych. Można zapoznać się z zamierzeniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W lutym 2020 roku informowaliśmy o wprowadzeniu obwodnicy Złocieńca w program powstania 100 obwodnic dróg krajowych. Wśród tych obwodnic jest obwodnica drogi krajowej nr 20 wokół Złocieńca

Czytaj: Może powstać obwodnica Złocieńca. Została uwzględniona w 10-letnim programie Rządu

Dzięki obwodnicy ma nastąpić poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w mieście. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwa przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Ułatwi on komunikację pomiędzy Szczecinkiem (i korytarzem przyszłej drogi ekspresowej S11) z Stargardem i dalej Szczecinem. Jednocześnie zachowane mają byc najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju miasta, położonego pomiędzy trzema jeziorami: Drawsko, Siecino oraz Lubie i zachęcającego do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych, wędkowania, turystyki pieszej czy rowerowej.

W trakcie prac informacyjnych mieszkańcom przedłożono cztery warianty. Opracowała je firma Lafrentz Polska na zlecenie GDDKiA Oddział Szczecin.

Czytaj: Obwodnica w Złocieńcu - jak będzie przebiegać? Są IV warianty

Praktycznie natychmiast pojawiła się petycja w sieci dotycząca obwodnicy Złocieńca i skierowana do GDKiA. Dotyczyła wariantu nr IV lub inaczej żółtego obwodnicy

Czytaj: Jest petycja mieszkańców w sprawie obwodnicy Złocieńca

Teraz sprawa nabiera tempa a skoro inwestor złożył dokumenty z wnioskiem o wydanie decyzji  o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia to dokumentu musza być już dość szczegółowe.

Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem Burmistrza Złocieńca w tej sprawie. Z pełną dokumentacją można zapoznać się w Urzędzie Miejskim w Złocieńcu.

Budowa obwodnicy Złocieńca coraz bliżej. Można zajrzeć w dokumentację

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej