Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Radni ponownie zbiorą się aby zdecydować o odwołaniu Wicestarosty

  • Napisane przez  DSI
Fot. Archiwum Fot. Archiwum

W najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Drawskiego. Tematem ponownie będzie głosowanie uchwały w sprawie odwołania Wicestarosty Powiatu Drawskiego.

Sesja została zwołana po tym jak poprzednią uchwałę uchylił Wojewoda Zachodniopomorski. To będzie już trzecia próba odwołania wicestarosty Nagórskiego.

Dwie wcześniejsze próby skutecznie uchylił Wojewoda Zachodniopomorski. W pierwszym przypadku urząd wojewódzki wskazał, że źle powiadomiono radnych o posiedzeniu, a w drugim przypadku sam zainteresowany - Mariusz Nagórski wziął udział w głosowaniu we własnej sprawie.

Sesja Rady Powiatu Drawskiego odbędzie się 8 lipca 2022 roku o godz. 9:00 w sali narad w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Ważną informację jest również ta, że radni muszą się stawić osobiście.  Zrezygnowano z trybu hybrydowego organizacji sesji i przyjęciu formy wyłącznie stacjonarnej, jako jedynej dopuszczalnej.

W związku z rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 27 czerwca 2022 r. stwierdzającym nieważność Uchwały Nr XLVII/318/2022 Rady Powiatu Drawskiego w sprawie odwołania Wicestarosty Powiatu Drawskiego ponownie przedkłada się projekt uchwały do podjęcia Radzie Powiatu, celem wypełnienia procedury związanej z odwołaniem Wicestarosty.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej