Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sąd Najwyższy zajmie się sprawcą, który katował i gwałcił dzieci w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Archiwum Archiwum

Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja wniesiona przez obronę Marka K., którego Sąd Apelacyjny w Szczecinie skazał prawomocnie na 25 lat pozbawienia wolności za szczególne okrucieństwa w stosunku do dzieci partnerki oraz gwałty na braciach. Dzieci przebywały wraz matką w ośrodku w Drawsku Pomorskim.

Przypomnijmy, że w rozprawie w 2018 roku 25 lat kary bezwzględnego więzienia otrzymał konkubent, a 15 lat dla matka za znęcanie się fizyczne oraz molestowanie dwóch chłopców.

Po wpłynięciu wniosku o kasację sprawa została przekazana do Sądu Najwyższego z Sądu Apelacyjnego. Na tą chwilę sprawca będzie dalej odbywał karę.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w Drawsku Pomorskim w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny, gdzie dzieci mieszkały wraz matką i konkubentem. Dwóch chłopców mających wtedy  7 i 9 lat od stycznia do marca 2016 roku przeszło prawdziwe piekło.

Marek K. i Katarzyna W. dopuścili się  makabrycznych czynów. Zmuszali dzieci do jedzenia surowego mięsa i ostrych przypraw. Bili, łamali kości, a ponadto trzymali oni dzieci w zimnej wodzie w wannie przez kilka godzin oraz kazali klęczeć z uniesionymi rękoma.

Konkubent na domiar złego dopuszczał się wielokrotnego gwałtu na chłopcach. Według zeznań lekarzy ciała dzieci maiły przypominać jeden wielki siniak.

Zdjęcia archiwalne z doprowadzenia do sądu

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej