Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zbigniew Walkiewicz - konserwator z pasją fotografowania

  • Napisał 

Piękne i wyraziste fotografie macro, motyli, gąsienic i innych owadów. To pierwsze wrażenie jakie czujemy gdy zobaczymy zdjęcia Zbigniewa Walkiewicza mieszkającego w Drawsku Pomorskim.

Pan Zbigniew pracuje w Gimnazjum nr 2 jako konserwator na hali sportowej. Pracę realizuje bardzo często po południu. Jak mówi daje mu to możliwość zajmowania się jego największym hobby jakim jest fotografia macro. Swojej pasji poświęca się najczęściej rano, gdyż wtedy jest najlepsze światło.

Swoją przygodę z fotografią rozpoczął trzy lata temu, zafascynowany twórczością Leszka Paradowskiego. Wtedy zaczął od fotografii krajobrazów, a od półtora roku poświęcił się makrofotografii przyrodniczej. W ten sposób powstaje galeria ważek, owadów i motyli , którą obecnie można zobaczyć na wystawie w Drawskim Centrum Kultury. Wcześniej jego prace można było obejrzeć podczas wystawy na drawskim dworcu przy Informacji Turystycznej.

Co warte podkreślenia obecna wystawa z Drawskiego Centrum Kultury zostanie również zaprezentowania mieszkańcom gminy Złocieniec w kinie ''Mewa'' gdzie trafi już w kwietniu.

Swoich obiektów do fotografowania autor prac poszukuje na łąkach i w lasach wokół Drawska Pomorskiego przemierzając pieszo lub rowerem dziesiątki kilometrów. Jak podkreśla: jest to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu fauny i flory.

Prezentując swoją galerię na DSI Zbigniew Walkiewicz życzy internautom przyjemnych wrażeń i zaprasza do komentowania prac.

  • Zbigniew Walkiewicz
  • Urodził się w Drawsku Pomorskim i obecnie ma 59 lat
  • Jego motto: „Nigdy nie starałem się zrewolucjonizować fotografii. Po prostu robiłem to, co robiłem i trzymałem kciuki, aby ludziom się to spodobało.” – Dawid Bailey
  • Więcej prac znajdziemy na profilu fotografika

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej