Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Są oferty na remont drogi Sikory- Czaplinek.

  • Napisane przez  DSI
Przebudowa drogi Czaplinek - Połczyn-Zdrój. Fot. ZZDW, Archiwum Przebudowa drogi Czaplinek - Połczyn-Zdrój. Fot. ZZDW, Archiwum

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich dokonał otwarcia ofert na przebudowę odcinka drogi pomiędzy Sikorami a Czaplinkiem. Dobra wiadomość jest taka, że wpłynęły 3 oferty.

Dokonano otwarcia ofert  w przetargu na przebudowę 2,1 - kilometrowego odcinka Sikory- Czaplinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 171.

Na przetarg wpłynęły 3 oferty. Najniższą cenę – ponad 2,73 mln zł zaproponował Pol-Dróg Drawsko Pomorskie. Na przebudowę ma szansę również drugi 12,8- kilometrowy odcinek tej drogi: Barwice – Polne, który został wprowadzony do tegorocznego planu zadań jednorocznych.

Przez oba te odcinki poprowadzony jest aktualnie objazd przebudowywanej drogi wojewódzkiej 163 na odcinku Połczyn Zdrój – Dolina Pięciu Jezior.

W przypadku odcinka Barwice-Polne otwarcie ofert nastąpiło 14.06. Również wpłynęły 3 oferty i również najniższą cenę czyli ponad 13,55 mln zł zaproponował Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, tym razem w konsorcjum z firmą Marbruk.

ZZDW zamierzał rozpocząć przebudowę DW171 dopiero po zakończeniu prac na sąsiedniej DW163, ale wobec przedłużających się prac, związanych z umocnieniami podmokłego terenu między Połczynem Zdrój, a Doliną Pięciu Jezior i pogarszającym się z dnia na dzień stanem nawierzchni DW171, zapadła decyzja o przyspieszeniu przebudowy wspomnianych odcinków. Zakres prac, podobnie jak w przypadku innych zadań jednorocznych, będzie obejmował podstawowe roboty drogowe, które w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo i komfort jazdy na tej drodze.  – komentuje informację Zbigniew Dudor, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej