Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jaką piłkę do piłki nożnej kupić?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jaką piłkę do piłki nożnej kupić?

Jaką piłkę do piłki nożnej kupić? Na co zwrócić uwagę, kupując piłkę do piłki nożnej? Co jeszcze warto kupić poza piłką? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury tego artykułu.

  1. Jakie piłki do piłki nożnej warto wybierać?
  2. Jakie buty do piłki nożnej kupić?
  3. Dlaczego warto mieć plecaki sportowe?

Jakie piłki do piłki nożnej warto wybierać?

Jakie piłki do piłki nożnej warto kupić? Na rynku aktualnie jest wiele rozwiązań, różniących się między innymi sposobem wykonania. Przede wszystkim chodzi o łączenie łat, które mogą być ze sobą zszyte, sklejone, połączone maszynowo czy za pośrednictwem zgrzewania termicznego. Ponadto kupując piłki nożne, należy zwrócić szczególną uwagę również na rozmiar. Dane te dotyczą nie tylko obwodu, ale i całkowitej wagi. Czynniki związane z wyglądem, a mianowicie matowość czy błysk nie są tak istotnym elementem. Właściwości tego rodzaju dobiera się do własnych preferencji. Wpływ na wybór piłki nożnej ma także jej przeznaczenie. Jedne sprawdzą się na naturalnej murawie, a inne będą lepszą opcją, jeśli chodzi o grę na asfalcie czy na hali.

Na rynku można znaleźć piłki nożne w pięciu podstawowych rozmiarach. Wyróżnia się między innymi piłki nożne seniorskie, które są tradycyjnym i największym rozwiązaniem. Z reguły produkty tego rodzaju ważą około 415-445 gramów. Numerem 4 oznacza się juniorskie piłki do piłki nożnej. Z nich korzystają najczęściej początkujący piłkarze. Waga piłek juniorskich wynosi od 350 do 390 gramów. Lista ta obejmuje także piłki do piłki nożnej oznaczone symbolem 3,5 oraz 3. Ta ostatnia jest opcją typowo dla dzieci i służy do zabawy oraz rekreacji. Waga piłki dziecięcej to 280-320 gramów. Dostępne są także piłki zwane futsal. To modele ważące 400-440 gramów. Z reguły są lżejsze od outdoorowych futbolówek. 

Warto również wiedzieć, że na rynku można znaleźć specjalne piłki kolekcjonerskie. To produkty w rozmiarze 1, ważące od 190 do 210 gramów. Nie nadają się do grania, ale są świetnym rozwiązaniem dla fanów piłki nożnej, np. jako ozdoba pokoju. 

Jakie buty do piłki nożnej kupić?

Oprócz piłki warto zakupić odpowiednie buty do piłki nożnej. Oczywiście najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku obuwia są korki piłkarskie, jednakże warto wiedzieć, że wybór właściwego buta uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju nawierzchni. Na przykład na naturalną murawę trawiastą poleca się tak zwane lanki, a na sztuczne podłoże turfy. Wkręty będą świetną opcją przy mokrym i przede wszystkim grząskim boisku. Halówki natomiast najczęściej zakłada się do gry w piłkę nożną na hali. Pamiętaj także o tym, że buty do piłki nożnej muszą mieć odpowiedni rozmiar. 

Jeśli osoba gra w piłkę na różnych nawierzchniach, warto wyposażyć ją w dwie pary butów piłkarskich. Dzięki temu będzie mieć możliwość lepszego dopasowania obuwia do warunków i rodzaju nawierzchni. Tym samym buty piłkarskie posłużą mu znacznie dłużej, gdyż nie będą się zbyt szybko niszczyć. 

Dlaczego warto mieć plecaki sportowe?

Gdzie przechowywać buty piłkarskie w drodze na trening lub mecz? Najlepszym rozwiązaniem są plecaki sportowe, które dostępne są w przeróżnych kolorach i wariantach. Kupując taki plecach, zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego został wyprodukowany oraz jakość wykonania. Polecamy decydować się na takie plecaki sportowe, które wykazują pewną odporność na negatywne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu ani plecakowi, ani przechowywanym w nim przedmiotom nic się nie stanie w trakcie deszczu.

Zastanawiasz się, czy zamiast plecaka nie lepiej kupić torby? To zależy od indywidualnych preferencji. Niewątpliwie plecak sportowy będzie wygodniejszy w użytkowaniu, przede wszystkim dlatego, że ciężar bagażu rozłoży się równomiernie na całych plecach. Torba natomiast obciąży jedną stronę ciała. Ponadto z plecakiem łatwiej się przemieszczać na rowerze, biegać czy wspinać – chociażby dlatego, że użytkownik ma wolne ręce i nic nie krępuje jego ruchów.

Jak widać nie tylko odpowiednia piłka nożna ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o komfort graczy w piłkę nożną. Na szczęście online można zamówić nie tylko oficjalne piłki meczowe, ale również inne niezbędne akcesoria. Wytrzymale zapakowana paczka przez sprzedawcę daje gwarancję, że towar dotrze do klienta w idealnym stanie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej