Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kolejne miejsca przyjazne rowerzystom w naszym regionie. 5 miejsc już w naszym powiecie

  • Napisane przez  DSI
Kolejne miejsca przyjazne rowerzystom w naszym regionie. 5 miejsc już w naszym powiecie

Miejsca Przyjazne Rowerzystom tworzą coraz gęstszą i bardziej urozmaiconą sieć. Od połowy kwietnia do końca maja zgłoszono i zweryfikowano 24 obiekty. Przybyło punktów także w naszym najbliższym regionie.

System rekomendacji MPR to inicjatywa, która ma rozwijać turystykę rowerową, wspierać lokalnych przedsiębiorców i ułatwiać podróżowanie na dwóch kółkach. Obiekty noclegowe czy gastronomiczne oznaczone jako Miejsca Przyjazne Rowerzystom gwarantują wygodę, bezpieczeństwo i odpowiednią obsługę gości, którzy przyjechali na rowerach. Zapewniają m.in. parking, podstawowe narzędzia przechowanie bagażu itd. Kempingi czy pensjonaty z tabliczką MPR umożliwiają wykupienie krótkich pobytów.

Takich miejsc jest na Pomorzu Zachodnim już 51. Przypomnijmy, że po pierwszym naborze było ich 27, ale zgłoszenia nadal napływały. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował więc, że nabór będzie odbywał się w trybie ciągłym. W kwietniu i maju przeprowadzono szczegółową weryfikację kolejnych 24 MPR-ów.

Wśród niedawno zarejestrowanych MPR-ów są na przykład Pałac Siemczyno - Interaktywne Muzeum Baroku i Uniwersalium Rzemiosł Różnych; Sklep wielobranżowy Artur Raksimowicz w Starym Worowie.

Wcześniej już zweryfikowany został "Domek Trzy Baby" Domek Rekreacji Indywidualnej w Dołgim, Kwatera myśliwska "Artemis" w Drawsku Pomorskim, Leśne Domowisko w Siecinie czy Ośrodek wypoczynkowy & Restauracja "Hopferówka" w Połczynie-Zdróju.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom będą oznaczone na mapach - tradycyjnych i elektronicznych - przygotowanych przez Województwo Zachodniopomorskie. MPR-y będą również objęte innymi działaniami promocyjnymi i szkoleniowymi.

Pałac Siemczyno / Interaktywne Muzeum Baroku / Uniwersalium Rzemiosł Różnych

Siemczyno

1.Obiekty noclegowe

2.Obiekty gastronomiczne

3.Atrakcje turystyczne

Sklep wielobranżowy Artur Raksimowicz

Stare Worowo

Pozostałe obiekty handlowe i usługowe

"Domek Trzy Baby" Domek Rekreacji Indywidualnej

Dołgie

Obiekty noclegowe

Kwatera myśliwska "Artemis"

Drawsko Pomorskie

Obiekty noclegowe

Leśne Domowisko

Siecino

Obiekty noclegowe

Ośrodek wypoczynkowy & Restauracja "Hopferówka"

Połczyn-Zdrój

1.Obiekty noclegowe

2.Obiekty gastronomiczne

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej