Festiwal gier komputerowych w Złocieńcu

  • Napisał 
Turniej w Złocieńcu w 2014 roku Turniej w Złocieńcu w 2014 roku

Już 27 i 28 stycznia w Złocieńcu lokalne święto e-sportu. W Złocienieckim Ośrodku Kultury odbędzie się turniej League of Legends oraz Fifa15. 

Jest to jedyna tego typu impreza w okolicy pozwalająca na zebranie się osób, których pasją są gry komputerowe. Jako jedyni w kraju wykorzystujemy do tego kino, w sensie takim że wyświetlamy rozgrywki na dużym ekranie i korzystamy z kinowego nagłośnienia przestrzennego - informuje Patryk Onoszko. 

Atrakcją dla fanów gier konsolowych jest to że podłączamy konsolę do kinowego projektora i grają na dużym kinowym ekranie, a nie na telewizorze jak to jest na większości turniejach. Oprócz głównych turniejów, będą mini turnieje organizowane przez sklep HKR Komputery w takie gry jak np. StarCraft, Hearthstone: Heroes of Warcraft, a także Heroes of the Storm. 

Obecnie zgłosiło się już 16 drużyn do Fifa 15 oraz 14 drużyn do gry League Of  Legends. Do walki staną uczestnicy z całego powiatu: Drawsko Pomorskie, Wierzchowo, Suliszewo, Kalisz Pomorski, Gronowo, Czaplinek, Mielenko, Gudowo, Donatowo, Żabin i Złocieniec. 

Prawdopodobne jest to że festiwal gier zawita do Złocieńca na stałe i będzie organizowany co roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Złocieńcu odbył się  turniej „League of Legends”, w którym drawszczanie okazali się najlepsi.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto