Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wspólnie przy grillu i zabawach. Spotkanie dwóch narodowości w Świerczynie

  • Napisane przez  DSI
Wspólnie przy grillu i zabawach. Spotkanie dwóch narodowości w Świerczynie

„Razem możemy więcej” to projekt w ramach Programu "Społecznik" jaki realizuje Stowarzyszenie „Nasza Świerczyna”. Ma on integrować społeczność polską i ukraińską.

5 czerwca zorganizowany został festyn polsko-ukraiński na którym świetnie bawiły się całe rodziny.

Wiele osób przybyło i miło spędziło czas delektując się potrawami ukraińskimi, ciastem , kiełbaskami i innymi pysznościami – relacjonuje Maciej Słomka

Program festynu przepełniony był atrakcjami. Powstała kawiarenka- zorganizowana przez pracowników Zespołu Szkół w Świerczynie oraz Radę Rodziców.  Przygotowano również grillowy zakątek, nad którym czuwała Rada Sołecka i radni.

Stoisko z ukraińskimi potrawami, przygotowały Panie narodowości Ukraińskiej zamieszkujące Świerczynę.

Dzięki Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury można było się cieszyć się z waty cukrowej i popcornu, malowanych buziek a także zamków dmuchanych, tak licznie obleganych przez dzieci.

Jednostka OSP ze Świerczyny przygotowała szereg zabaw strażackich, a że było nad wyraz gorąco to wodne konkurencje były cudownym orzeźwieniem.

Ta wspólna praca przyniosła niesamowity efekt, wielu gości, świetna atmosfera, radość i uśmiech na twarzach dzieci. Finałem naszej imprezy był festiwal kolorów. Stowarzyszenie „Nasza Świerczyna” dziękuje wszystkim osobom, które wspólnie z nami pracowały przy organizacji festynu!!! Wszystkim razem i każdemu z osobna. "Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego" – mówi Maciej.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej