Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Walter Gropius zaprasza na swoje urodziny. Impreza w drawskiej bibliotece

  • Napisane przez  DSI
Walter Gropius Walter Gropius

To w drawskiej bibliotece odbędą się urodziny wielkiego architekta Waltera Gropiusa.  18 maja w 139 urodziny z tej okazji przygotowano bardzo wiele atrakcji. Spotkanie ma się rozpocząć o 17.

Walter Gropius  znany w Drawsku Pomorskim. To dzięki budowlom i budynkom jego projektu. Do najbardziej znanych tutaj należy spichlerz w Jankowie. Jego projekty możemy znaleźć również w Drawsku i Żołędowie.  Pierwszy dyrektor Bauhausu jest znany w całym świecie.

18 maja jako pierwszy o architekcie pomorza będzie mówił Romuald Kurzątkowski. Później swoją prezentację ma Bartosz Bolewicz. Bartosz mieszka w willi zaprojektowanej przez sławnego architekta, a jego wykład nosi tytuł „Po nich dziedziczymy”.

Na godzinę 18. Zaplanowano mini wykład performatywny „O podróży Kazimierza Malewicza z Warszawy do Bauhausu”. Chwilę później dowiedzieć się będzie można o działaniach w zakresie zabezpieczenia zabytku jakim jest spichlerz w Jankowie oraz jakie są plany Fundacji Warsaw Bauhaus w zakresie edukacji i kultury na 2022 rok.

Przygotowana zostanie także mini-wystawa pamiątek, przedmiotów i dokumentów odkrytych w 2021 roku podczas remontu i prac porządkowych Wilii Metzler w Drawsku Pomorskim.

Dla aktywnych organizatorzy szykują quiz z nagrodami.

W dzień urodzin do drawskiej biblioteki trafią również zbór esejów Waltera Gropiusa pt. „Pełnia architektury”, a także książka autorstwa Dayan Sudjic „B jak Bauhaus”. To prezent od wydawnictwa Karakter. Książki wzbogacą biblioteczny księgozbiór, lecz także będzie je można wygrać na jutrzejszym wydarzeniu.

Walter Gropius zaprasza na swoje urodziny. Impreza w drawskiej bibliotece

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej