Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Poznaj smaki Ukrainy w Drawsku Pomorskim już w sobotę. Jest apel o wsparcie

  • Napisane przez  DSI
Pomoc trafia do punktu w Drawsku Pomorskim Pomoc trafia do punktu w Drawsku Pomorskim

Już w najbliższą sobotę 14 maja będzie można smakować przysmaków przygotowanych przez mieszkanki z Ukrainy, które uciekły przed wojną i są w gminie Drawsko Pomorskie.

Iryna przygotowuje smażone placki drożdżowe z ziemniakami i wątróbką, gołąbki i pierogi z twarogiem. Marta za to piecze ciasto miodowe, robi lizaki i piernik. Svetlana zaproponuje pielmieni wieprzowe oraz pierogi z ziemniakami i twarożkiem. Od Lilii będą pierogi z kapustą, pierogi z wiśniami oraz pielmieni z mielonym indykiem. Za to Alona przygotowuje babeczki i ciastka beza Pavlova.

Stoisko smaki Ukrainny będzie się mieścić w lokalu stowarzyszenia Spójnik, ul. Sybiraków 2 (lokal po starym maglu) w Drawsku Pomorskim. Panie zapraszają w godz.: 12:00-15:00.

Wy zjecie pysznie, a panie zarobią na utrzymanie.

Mieszkańcy wspierają uchodźców.

Wczoraj do punktu pomocy dla Ukraińców w Drawsku Pomorskim trafiły dary z Kalisza Pomorskiego. W  akcję zaangażowane jest stowarzyszenie Ruch Oporu z Kalisza Pomorskiego. Prowadzą oni zbiórkę nieprzerwanie od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Apel

Dzięki Wam wielu osobom udało się pomóc. Nie tylko tu, w naszym kraju, ale i na froncie. Dziękujemy

Cóż... potrzeby nadal są ogromne. Prosimy więc Was z całego serca: wesprzyjcie ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI, której z każdym dniem brakuje w naszym punkcie wydawczym coraz bardziej. To my, zwykli ludzie, możemy zdziałać najwięcej. Jak? Robiąc zakupy w sklepie dorzuć do zbiórkowego koszyka choć jeden produkt – pisze Agnieszka Kubat

Miejsce zbiórki: sklep Lewiatan Kalisz Pomorski i "U Leśki".

Poznaj smaki Ukrainy w Drawsku Pomorskim już w sobotę. Jest apel o wsparcie

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej