Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Podopieczne trenera Mroza w półfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt

• Napisane przez  DSI

W ostatnim czasie, w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbyły się zawody półfinałowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt. Wzięła w nich udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim jako zwycięzca naszego regionu.

W pierwszym meczu nasz „regionalny” rywal SP 3 Łobez mierzył się z gospodarzami zawodów i uległ im 69 : 10

W drugim meczu naszym dziewczętom meczu przyszło się zmierzyć z bardzo silnym zespołem SP 4 Barlinek, z którym nasze dziewczęta bezskutecznie walczyły już 2 lata temu (również w półfinale Igrzysk Dzieci). Tym razem również zespół z Barlinka okazał się wyraźnie lepszy.

Po 20 minutowej przerwie trzeba było więc przystąpić do meczu o 3 miejsce, ponownie ze Szkołą podstawową nr 3 z Łobza. I tym razem mecz był bardzo zacięty i ponownie Szkoła z Drawska Pomorskiego zwyciężyła, tym razem 14 : 8.

W meczu finałowym który również był bardzo zacięty SP 16 Szczecin Pokonała SP 4 Barlinek 39 :25 i oba zespoły awansowały do Wojewódzkiego Finału.

Ostatecznie SP 1 w Drawsku Pomorskim uplasowała się na V miejscu w woj. Zachodniopomorskim (na ponad 300 startujących w rywalizacji szkół)

• Skład drużyny: Pabian Anna, Komorowska Joanna, Kołodziejczyk Wiktoria, Nosek Michalina, Kozioł Dominika, Mularczyk Amelia, Kieć Maja, Wróbel Maja, Nowakowska Weronika, Nowoć Martyna, opiekun Edward Mróz.