Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Biblioteka uruchomiła klub mamy i malucha

  • Napisane przez  DSI
Biblioteka uruchomiła klub mamy i malucha

W ramach projektu „Z książką przez świat|” biblioteka w Drawsku Pomorskim zorganizowała w swojej placówce pierwsze spotkanie rodziców z małymi dziećmi tworząc biblioteczny Klub MM.

W serdecznej i świątecznej atmosferze maluszki oraz ich mamusie spędziły wolny czas w kąciku czytelniczym, w ten sposób zainicjowaliśmy biblioteczny Klub MM (mamy i malucha) – mówi Jolanta Gilewicz z biblioteki w Drawsku Pomorskim

Po przełamaniu pierwszych lęków i obaw dzieci, ich mamy oraz bibliotekarze spróbowali głośnego czytania, oglądania książeczek oraz  warsztatów plastycznych. Wydarzenie miało miejsce przed świętami wielkanocnymi, dlatego też bohaterami czytania były baranki, zajączki, kurczaki i kaczuszki. Maluszki żywo reagowały na wysłuchany tekst bajeczek , a także z zainteresowaniem oglądały tematyczne książeczki np. „Baranek czyścioszek” U. Kozłowskiej, „Nieśmiała owieczka” oraz „Kogucik śpioszek” W. Drabika.

Przygotowaliśmy również kreatywne zajęcia. W ich ramach goście z zaangażowaniem przystąpili do wielkanocnych działań, wykonując lizakowe zające, kurki oraz kartki świąteczne – mówi Jolanta Gilewicz.

Na zakończenie spotkania dzieci zgodziły się na pamiątkowe zdjęcie oraz przyjęły zaproszenie na następną  zabawę w  bibliotecznym klubie. Kolejne rodzinne spotkanie Klubu MM planowane jest w maju w „Letniej Czytelni pod Chmurką”. Zapraszamy rodziców oraz ich pociechy do wspólnej zabawy w klubiku. Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Z książką przez świat”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej