Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Budynek drawskiej poczty wystawiony na sprzedaż. Ile chce za niego polski operator

  • Napisane przez  DSI
Fot. Wikipedia Fot. Wikipedia

Chyba każdy mieszkaniec w Drawsku Pomorskim wie jak wygląda budynek, w którym znajduje się placówka Poczty Polskiej. Należy on do firmy Orange i to właśnie ona wystawiła go na sprzedaż.

Budynek znajduje się w ścisłym centrum położonym u zbiegu ulic: Pocztowej i Obrońców Westerplatte. W nim m.in. znajduje się urząd pocztowy. Główne wejście do urzędu znajduje się od strony ul. Pocztowej.

Urząd pocztowy w Drawsku Pomorskim zajmuje parter zabytkowego budynku. O którym możemy przeczytać nawet na Pomorze Zachodnie Travel.

Od wielu lat jego elewacja i zewnętrzny stan techniczny szpecą okolicę. Nie podjęto do tej pory ważnego remontu zewnętrznego. Teraz ten budynek został wystawiony na sprzedaż.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem: 2.43 MUA – zespół śródmiejskiego budownictwa mieszkalno-usługowego z występującymi elementami obiektów administracji publicznej.
Ponadto budynek mieści się w strefie ochrony konserwatorskiej „A” i „WIII” ochrony stanowisk archeologicznych.

Budynek drawskiej poczty wystawiony na sprzedaż. Ile chce za niego polski operator
Lata 1908-1912 , Ulica Pocztowa. Po lewej nieistniejący budynek dawnej poczty cesarskiej a po prawej budynek obecnej poczty polskiej. Fot. fotopolska.eu

Na nieruchomość składa się działka o powierzchni 1 153 m2 z zabudowaniami:
•    budynek biurowy o pow. 1 246,89 m2
•    budynek garażowo-biurowy o pow. 278,80 m2

Jak czytamy w ogłoszeniu budynek biurowy to obiekt 3-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym, w pełni podpiwniczony. Układ funkcjonalny obejmuje pomieszczenia biurowe, techniczne, magazynowe oraz sanitarne. Bryła budynku odznacza się dużymi walorami architektonicznymi, jest to obiekt rozpoznawalny w okolicy. Wybudowany w technologii tradycyjnej, murowany z cegły ceramicznej pełnej, dach czterospadowy konstrukcji ciesielskiej, pokryty blachą. Ściany zewnętrzne pokryte tynkiem cementowo-wapiennym. Wyposażony w instalację  elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, centralne ogrzewanie.

Budynek garażowo-biurowy o powierzchni użytkowej 278,80 m2 to parterowiec z poddaszem użytkowym. Murowany z cegły ceramicznej pełnej, dach jednospadowy pokryty dachówką.
Teren poza zabudową utwardzony kostką kamienną. Nieruchomość ogrodzona murem z cegły. Wjazd na teren nieruchomości od ulicy Obrońców Westerplatte poprzez bramę.

Aktualna cena to 1,7 mln zł. Ofertę znaleźć można na popularnych serwisach ogłoszeniowych ale z oferty dowiadujemy się, że możliwa jest negocjacja.

Jako właściciela w księdze wieczystej wpisano Skarb Państwa, natomiast Orange Polska Spółka Akcyjna jako użytkownika wieczystego gruntu do dnia 05.12.2089 r. oraz właściciela, stanowiącego  odrębną nieruchomość, budynku  biurowego  i gospodarczego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej