Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Chore dziecko, apel strażaków i wielkie morsowanie. Foto i film

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Na propozycję druhów z OSP Złocieniec odpowiedziało ponad 100 morsów z całego regionu. Wszystko po to aby wziąć udział w akcji zbiórki środków dla chorego dziecka.

Chory chłopczyk ma na imię Szymuś. Kiedy nagle zachorował okazało się że zaatakował go złośliwy raptoidalny guz wątroby. W akcję zbierania środków dla dziecka zaangażowali się strażacy z całego powiatu drawskiego. W tym czasie dziecko przeszło operację i uruchomiono chemioterapię.

Kilka dni temu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu postanowili zorganizować wielkie morsowanie. Zaprosili strażaków i oczywiście morsów. Impreza odbyła się 18 grudnia 2021 roku w Cieszynie na plaży Gęsia Łączka nad jeziorem Siecino.

Morsy odpowiedziały licznie. Swoją obecność zapowiedział Złocieniec, Czaplinek, Połczyn-Zdrój, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski i Szczecinek. Nie brakowało również niezrzeszonych amatorów kąpieli. Wielu strażaków, nawet tych którzy nigdy nie morsowało postanowiło spróbować zimnych kąpieli.

W trakcie akcji zbierano do puszki datki na leczenie malutkiego chłopca. Były ciasta, kiełbaski, grochówka i wiele innych przysmaków. Rozpalono ogniska, a teren oświetliły wozy strażackie.

Wspaniała atmosfera rozgrzewała nie tylko kąpiących się ale i również tych , którzy licznie przybyli popatrzeć.

W momencie pisania informacji jeszcze nie znamy kwoty zebranych środków ale wydaje się, że będzie ona znaczna.

Z tego wydarzenia przygotowaliśmy film i fotorelację. Zapraszamy do oglądania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej