Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Karatecy z Drawska zorganizowali Mikołajki oraz Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin

 • Napisane przez  Rafał Zdyr
Karatecy z Drawska zorganizowali Mikołajki oraz Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin

W poniedziałek 6 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Karate dla dzieci z drawskiego klubu MUKS OYAMA oraz Mikołajki. W zabawie wzięło udział około 80 dzieci oraz 10 sędziów, w których role wcielili się sensei i senpai z grupy zawodniczej.

Imprezę odwiedził Burmistrz Drawska Pom. Krzysztof Czerwiński wraz ze swoim zastępcą Ireneuszem Kabatem. Burmistrzowie złożyli dzieciom życzenia.

Podczas rywalizacji najmłodszych karateków odbyła się akcja charytatywna na rzecz senpai Marcela Dąbrowskiego, który choruje na cukrzycę i potrzebuje nowej pompy insulinowej. Jak zawsze społeczność odpowiedziała dużym sercem na apel, przez co udało się zebrać 1152 zł, które zostały przekazane rodzicom Marcela.

Pierwsza część naszej zabawy to odwiedziny Mikołaja z prezentami dla dzieci w postaci paczek upominkowych ufundowanych przez MUKS OYAMA.

Druga cześć to Mikołajkowy Turniej Karate rozgrywany na dwóch matach ze względu na dużą ilość startujących dzieci. Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności w walce bez kontaktu, w lekkim kontakcie oraz w układach formalnych kata. Żywiołowy doping zgromadzonej licznie publiczności, zagrzewał młodych zawodników do wali o statuetki, medale i nagrody. Po trzygodzinnych zmaganiach zawodnicy dotarli do finału imprezy.

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kata grupa początkująca

 • Strzałkowska Martyna  złoty medal
 • Rosa Liliana srebrny medal
 • Jonak Łucja   brązowy medal

Kata grupa zawodnicza

 • Kurłowicz Patryk złoty medal
 • Kaziszyn Julia srebrny medal
 • Pawełczak Gracjan brązowy medal

Kumite bez kontaktu dziewcząt do 5 lat

 • Matusiak Lilianna złoty medal
 • Zdyr Lena srebrny medal
 • Dołżycka Pola brązowy medal

Kumite bez kontaktu chłopców do 5 lat

 • Kurłowicz Bartosz złoty medal
 • Kozioł Grzegorz srebrny medal
 • Dróżdż Kamil brązowy medal

Kumite bez kontaktu dziewcząt 6 lat

 • Matela Zofia złoty medal
 • Cieślik Natalia srebrny medal
 • Wiśniewska Liwia brązowy medal

Kumite bez kontaktu chłopców 6 lat

 • Wrzosek Jason złoty medal
 • Giszczak Tymon srebrny medal
 • Winiarski Wiktor brązowy medal

Kumite bez kontaktu dziewcząt 7 lat

 • Gajewska Alicja złoty medal
 • Gąsiorek Jagoda srebrny medal

Kumite bez kontaktu chłopców 7 lat

 • Dróżdż Artur złoty medal
 • Ratajczak Mikołaj srebrny medal

Kumite lekki kontakt dziewcząt 8 lat

 • Bawarska Emilka złoty medal
 • Mazur Liwia srebrny medal
 • Strzałkowska Martyna brązowy medal

Kumite lekki kontakt chłopców 8 lat

 • Kozioł Adam złoty medal
 • Szuta Tymon srebrny medal
 • Żukowski Bartosz brązowy medal

Kumite lekki kontakt dziewcząt 9 lat

 • Matusiak Aurelia złoty medal
 • Marchewka Marcelina  srebrny medal
 • Rosa Lilianna brązowy medal

Kumite lekki kontakt chłopców 9 lat

 • Pawełczak Gracjan złoty medal
 • Pilipiec Przemek srebrny medal
 • Mazur Marcel brązowy medal

Kumite lekki kontakt dziewcząt 10 lat

 • Marcinkowska Sara złoty medal
 • Gąsiorek Zofia srebrny medal
 • Szumowska Hanna brązowy medal

Kumite lekki kontakt chłopców 10 lat

 • Dorawa Paweł złoty medal
 • Dorawa Tadeusz srebrny medal
 • Krak Marceli brązowy medal

Kumite lekki kontakt chłopców 11 lat

 • Kurłowicz Patryk złoty medal
 • Dąbrowski Marcel srebrny medal

Czas pandemii koronawirusa rządzi się swoimi prawami i tak ze względu na kwarantannę niektórych dzieci, nie mogły one uczestniczyć w zabawie i Turnieju. Jednak Mikołaj zostawił dla nich prezenty, które zostaną przekazane po ich powrocie na treningi. 

Nasza klubowa impreza to nie tylko rywalizacja o medale i nagrody, ale także nauka i niezapomniane chwile z dzieciństwa. Dzieci startując na macie uczą się zachowań, komend, a także koncentrują swoja uwagę na zadaniu, które maja wykonać podczas rywalizacji. Kształtują swój charakter doznając zwycięstw i porażek. Uczą się także panować nad własnymi emocjami. Jako Zarząd klubu MUKS OYAMA dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie przyczyniły się do zorganizowania Mikołajek i Mikołajkowego Turnieju Karate. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu rodziców hala sportowa została pięknie przystrojona, co nadało temu wydarzeniu świąteczny charakter. Przewiezione i ułożone maty pozwoliły na bezpieczny przebieg naszego Turnieju. Poczęstunek w postaci ciast, babeczek, napojów, słodyczy  i zakup nagród rzeczowych sprawił, iż dzieci czuły się bardzo komfortowo. Panie pracujące przy stolikach sędziowskich bardzo sprawnie nadzorowały i wypisywały dyplomy, przez co mogliśmy zakończyć rywalizację w dobrym czasie. Senpai z grupy zawodniczej, sędziując
i pracując podczas naszego Turnieju pokazali swoją dojrzałość i przykład dla młodszych senpai. Specjalne podziękowania kierujemy dla Pani Magdy Dróżdż za upieczenie pierniczków jako cegiełek podczas zbiórki funduszy dla Marcela oraz przekazanie tortu jako nagrody.  Fanty w postaci zestawów świątecznych miodów smakowych i mydełek ufundowała Pani Anna Malinowska Firma Anapon-Farm z Rydzewa oraz MUKS OYAMA (bluza, kimono, koszulka). Dziękujemy za wsparcie Gminie Drawsko Pom., która przekazuje środki na działalność naszego KLUBU.  Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, wszystkim zaangażowanym osobom. To także dzięki Wam dzieci mogły doświadczyć tych pięknych chwil i wzbogacić się o wspaniałe przeżycia i wspomnienia! Zarząd KLUBU MUKS OYAMA, OSU - podsumował Zarząd klubu

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej