Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

FILM: Łukasz proponuje mieszkańcom Pumptrack. Zagłosuj jeśli podoba Ci się jego projekt

  • Napisane przez  DSI
FILM: Łukasz proponuje mieszkańcom Pumptrack. Zagłosuj jeśli podoba Ci się jego projekt

Trwa głosowanie do budżetu obywatelskiego w Drawsku Pomorskim. Jednym, z projektów jest Pumptrack Drawsko - asfaltowy tor dla rowerów i nie tylko. Pomysłodawcą jest Łukasz Lewandowski.

Projekt zakłada budowę pumptrack'a w Drawsku Pomorskiem. To anglojęzyczne słowo możemy odczytać jako rowerowy plac zabaw. Pumptrack to specjalnie przygotowany tor łączący jazdę jednośladem (zazwyczaj rowerem) oraz trening całego ciała. Dzięki bezpiecznemu ukształtowaniu toru będzie on idealnym miejscem zarówno dla zaawansowanych użytkowników jak i osób stawiających pierwsze kroki w sporcie.

Pumptrack to specjalny tor na którym możemy nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystujemy do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru (lub np. hulajonogi) poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać. Taki sposób poruszania się po torze wymaga od nas zaangażowania prawie wszystkich mięśni naszego ciała dlatego może być ciekawą alternatywą dla biegania lub ćwiczeń na siłowni.

Pumptrack jest wszechstronnym obiektem sportowym. Mogę z niego korzystać osoby na rowerach górskich, rowerkach dziecięcych, BMX'ach, hulajnogach, rolkach i nawet deskorolkach. Małe dzieci mogą się uczyć na nim podstawowej techniki jazdy np na rowerku, a zaawansowani użytkownicy rozwijać swoje umiejętności.

Projekt zakłada wybudowanie właśnie takiego asfaltowego toru o długości ok. 50m,grunty przy ul. Stefana Okrzei.

Wartość projektu to 51 tys zł plus 9 tys zł za plany, ekspertyzy oraz mapy potrzebne do budowy.

Termin realizacji: 01.04.2022

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej