Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trzyletnia Kaja ze Złocieńca walczy o życie. 11 listopada zorganizują dla niej bieg

  • Napisane przez  DSI
Fot. Siepomaga Fot. Siepomaga

Już 11 listopada V Edycja DRAWSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI. Tradycją jest, że ZDR RUN, który jest organizatorem dedykuje bieg potrzebującemu dziecku. Tak jest i tym razem. Każdy uczestnik pobiegnie dla Kai ze Złocieńca.

Bieg rozpoczyna się 11 listopada o 9. W Parku Chopina. Do przebiegnięcia jest 5km trasą z parku nad jezioro Okra i z powrotem. Aby wziąć udział w biegu należy wpłacić min. 50 zł na stronie zbiórki dla chorego dziecka.

Kaja Wawer to mała 3-letnia mieszkanka Złocieńca. Zachorowała na siatkówczaka, czyli nowotwór oka. Do 2 listopada trwa zbiórka na leczenie w klinice w Monachium. Tam lekarze podejmą się usunięcia wadliwego implantu i wszczepienia tłuszczu właściwego uzupełniającego ubytki w oczodole. 

Jak piszą rodzice: nie ma gorszej kary dla rodzica, niż patrzenie na cierpienie własnego dziecka. Kiedy widzisz swoje ukochane maleństwo w szpitalu, po operacji, narkozie, zabiegu, chciałbyś je stamtąd zabrać, przyjąć cały ten ból na siebie, ochronić to co masz w życiu najcenniejszego. Kaja ma dopiero 3,5 roku, a jej życie było już tyle razy wystawione na wielkie niebezpieczeństwo. Przeszła więcej niż większość dorosłych – operacje, chemie, szpitalne sale, kiedy brakowało już łez, by płakać! Kiedy padła diagnoza myśleliśmy, ze to wszystko to zły sen! Nowotwór w oku, podstępny morderczy guz, który rozwijał się niepostrzeżenie, zanim dał o siebie znać.  Już raz myśleliśmy, że wygraliśmy. Siatkówczak oka zaatakował niespodziewanie. Kaja przeszła wiele operacji, enukleację, usunięcie gałki ocznej, plastykę ekspozycji implantu. Oczko dziecka, które wciąż rośnie, nie może zostać bez wypełnienia. Jeśli nie zastosuje się specjalnych ekspanderów, czaszka ulegnie zdeformowaniu, co jeszcze bardziej zagrozi życiu dziecka! Zdeformowana główka i twarz, która diametralnie zmieni swój wygląd – nie możemy do tego opuścić. Implant gwarantował naszej córeczce, że będzie bezpieczna i będzie mogła rozwijać się jak zdrowe dziecko...

Zbiórka dostępna poniżej

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej