Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Właśnie biegną dla chorych dziewczyn z Drawska Pomorskiego do Barwic

  • Napisane przez  DSI
Fot. Renata Żołądkiewicz Fot. Renata Żołądkiewicz

Ponad 55 kilometrów chcą pokonać biegacze, żołnierze dla chorych dziewczyn. Wyruszyli z Drawska Pomorskiego i chcą dotrzeć do Barwic.

W sobotni ranek żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie: Roman Szkudlarek i Marcin Czerwiński wyruszyli w bieg długodystansowy aby nagłośnić zbiórkę charytatywną dla chorych dziewczyn Julii i Natalii Niedziela

Roman i Marcin 23 października rano wybiegli z Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Do pokonania mają ponad 55 kilometrów. Po drodze chcą zachęcać mieszkańców na trasie biegu do pomocy chorym na mukowiscydozę dziewczyn.

W Barwicach będzie na nich czekać społeczność i odbędzie się piknik charytatywny, a biegacze z Barwic chcą im towarzyszyć w ostatnich kilometrach. Na starcie powodzenia życzyła im Renata Żołądkiewicz, drawszczanka i ciocia dziewczyn.

Jeśli przerwą drogie leczenie upomni się o nie śmierć.

22-latki Natalia i Julia Niedziela chorują na mukowiscydozę. O dziewczynach i ich zdrowiu pisaliśmy już kilka razy. Julia i Natalia są z małej miejscowości Przybkowo, w gminie Barwice i potrzebują pilnej pomocy. Obie chorują na mukowiscydozę, wpływającą przede wszystkim na układ oddechowy oraz pracę przewodu pokarmowego, a leki które pozwalają im przeżyć kolejne dni są bardzo drogie.

To nie pierwsza akcja pomocy dziewczynom w powiecie drawskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej