Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjantka rozmawia z uczniami. Tematem jest ich bezpieczeństwo na drodze

  • Napisane przez  st. sierz. Paulina Urbańska
Policjantka rozmawia z uczniami. Tematem jest ich bezpieczeństwo na drodze

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. przeprowadziła spotkania z uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w ramach akcji profilaktycznej ,,Halo czy mnie widzisz.''

Cel był ważny, zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom ruchu drogowego.

Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie przez funkcjonariuszkę spotu, wyprodukowanego przez Norweski Związek Kierowców Ciężarówek. Film pokazuje jaką widoczność ma kierowca ciężarówki oraz w jaki sposób należy poruszać się w strefie tzw. „martwego pola”, aby być bezpiecznym.

Podczas spotkań policyjny profilaktyk omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które same już chodzą do szkoły . Szczegółowo omówiła kwestie bezpieczeństwa pieszych na drodze, w tym przechodzenia przez drogę oraz widoczności pieszych z perspektywy kierowców poruszających się pojazdami ciężarowymi. Mundurowa wskazywała między innymi na niebezpieczeństwo wynikające z poruszania się dzieci w bliskiej odległości od dużego samochodu oraz uświadamiała uczniom że kierujący takim pojazdem ma bardzo ograniczone możliwości zobaczenia dziecka poruszającego się tuż obok pojazdu.

W trakcie spotkania  omówiono również w jaki sposób piesi powinni zachować się, aby być widocznym dla kierowców i  związku z tym zagadnieniem  o konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, również w terenie zabudowanym.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i zadawały dużo pytań dotyczących bezpieczeństwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej