Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Henrykowskie Spotkania Kulturalne przyciągnęły tłumy

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

V Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2021 oraz XLVII Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie dobiegły końca. Pełna sala była dowodem, że spotkania kulturalne przyciągają coraz większą ilość zainteresowanych kulturą, turystyką i dziedzictwem.

Tak kolejne spotkania opisują organizatorzy, czyli Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie:

Byliśmy świadkami inspirującej prezentacji Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie dotyczącej nowych metod cyfryzacji obiektów zabytkowych. Czekała na nas bardzo miła niespodzianka, ponieważ w sobotę od rana wykonano również wstępny cyfrowy model naszego Pałacu Siemczyno  i efekt pracy pokazano na prezentacji. Po prezentacji każdy gość mógł skorzystać z wirtualnego spaceru za pośrednictwem okularów VR.

Następnie, wystawa fotografii Pojezierze Drawskie "Piękne i Bezpieczne" organizowana przez DSI - Drawskie Strony Internetowe oraz Styl-Bet Producent Elementów Małej Architektury. Przepiękne krajobrazy naszego regionu. Nas nie trzeba przekonywać, że jesteśmy w wyjątkowo urokliwym miejscu, natomiast fotografie nas oczarowały i jesteśmy pewni, że są doskonałą wizytówką Pojezierza Drawskiego.

Po krótkiej przerwie koncert zespołu "Dawna Śpiewka" umilił nam wieczór i pozytywnie nastroił do kolejnych działań.

Jednocześnie na terenie folwarku odbywało się bardzo ważne wydarzenie dla naszej społeczności  OSP Siemczyno nabyło nowy pojazd bojowy, który dosłownie kilka chwil przed rozpoczęciem naszego eventu w hucznej oprawie wjechał na teren.

Kolejne, XLVIII już Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie odbędą się 20 listopada 2021.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej