Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pomysł Komendanta Straży Miejskiej w Czaplinku. Warto o nim napisać

  • Napisane przez  DSI
Pixabay Pixabay

Nieubłaganie zbliża się zima. W miastach i na wsi to trudny czas dla ptaków, czy wolno żyjących kotów oraz bezdomnych psów. Pomoc  ze strony miłośników zwierząt może pozwolić przetrwać im ten trudny okres. O ile psy z terenów naszych gmin trafiają do schroniska, to z kotami jest inaczej. Pozostają one w wybranym miejscu.

Do tego problemu przygotowuje się Komendant Straży Miejskiej w Czaplinku. Krzysztof Leśniowski postanowił zaprosić do współpracy mieszkańców, którym nie jest obojętny los zwierząt.

Do współpracy zaprasza liderów lub osoby chcące stworzyć formalną grupę wsparcia zwierząt, która będzie ściśle współpracować ze Strażą Miejską w Czaplinku.

Zapewne w Czaplinku i na obszarach wiejskich jest wiele osób lub nawet grup które w mniej lub bardziej profesjonalny sposób starają się pomóc przetrwać zwierzętom zimę.

  • Z Komendantem Straży Miejskiej w Czaplinku można się skontaktować osobiście: Urząd Miejski, ul. Rynek 6, pokój 3b, messengerem: infoMundurowyZDR lub poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pamiętajcie

Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na dokarmianie zwierzęcia to bierzemy na siebie odpowiedzialność za zwierzęta, które zaczynamy żywić.

Pomysł Komendanta Straży Miejskiej w Czaplinku. Warto o nim napisać

W myśl art. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt,-  koty wolno żyjące to zwierzęta dzikie i stanowią dobro ogólnonarodowe.  Stanowią one integralną część ekosystemu  miejskiego, a ich obecność w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni i będących realnym zagrożeniem dla mieszkańców. Koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi, w związku z tym, nie wolno ich wyłapywać, wywozić, ani utrudniać im bytowania w danym  miejscu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej