Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jeśli przerwą drogie leczenie upomni się o nie śmierć. Drawszczanie chcą im pomóc

  • Napisane przez  DSI
Fot. Renata Żołądkiewicz Fot. Renata Żołądkiewicz

22-latki Natalia i Julia Niedziela chorują na mukowiscydozę. O dziewczynach i ich zdrowiu pisaliśmy już kilka razy. Julia i Natalia są z małej miejscowości Przybkowo, w gminie Barwice i potrzebują pilnej pomocy.

Obie chorują na mukowiscydozę, wpływającą przede wszystkim na układ oddechowy oraz pracę przewodu pokarmowego, a leki które pozwalają im przeżyć kolejne dni są bardzo drogie.

Dziewczynom w tej walce o życie chcą pomóc również i w naszym powiecie.

26 września w Parku Chopina od godz. 12:00 w Drawsku Pomorskim odbędzie się Charytatywny Kiermasz Różności dla Julii i Natalii. Będzie się on odbywał podczas obok Święta Pieczonego Ziemniaka, który organizuje Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Tego samego dnia o godz. 10:00 również w Parku Chopina rozpocznie się Bieg/Marsz Charytatywny dla Juli i Natalii. Każdy chętny będzie musiał pokonać pętlę o długości 5 kilometrów dowolną ilość razy w czasie 5 godzin maszerując lub biegnąc. Wygrywa najdłuższy dystans. Wpisowe to dowolna kwota wrzucona do puszki w biurze zawodów. Imprezę organizuje WKS Poligon Drawski oraz Świadomy Trening.

W akcję włączyły się drawskie szkoły

Jedynym ratunkiem dla dziewczyn jest terapia nierefundowanymi lekami, która jest bardzo droga. Koszt terapii to 2,6 miliona złotych.

Jeśli przerwą drogie leczenie upomni się o nie śmierć. Drawszczanie chcą im pomóc
Jeśli przerwą drogie leczenie upomni się o nie śmierć. Drawszczanie chcą im pomóc

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej