Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Leśnicy z Kalisza Pomorskiego uratowali pięknego bielika

  • Napisane przez  DSI
Fot. Nadleśnictwo Fot. Nadleśnictwo

Do niecodziennej akcji ratowniczej doszło w niedzielę na terenie Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Podczas niedzielnego grzybobrania jeden z leśniczych zauważył leśniczy młodego bielika.

19 września leśniczy Leśnictwa Giżyno Grzegorz Kędzierski był na grzybobraniu. W trakcie spaceru po lesie zauważył dużego ptaka. Był to bielik, który siedział na ziemi. Do tego nie uciekał i nie potrafił poderwać się do lotu. Leśniczy postanowił poprosić o pomoc leśniczego Romana Koconia z Leśnictwa Pępłówek. Po pewnym czasie do leśników dołączyli Strażnicy Leśni: Komendant Maciej Grabiec oraz Strażnik Czesław Szulc, którzy właśnie patrolowali teren Leśnictwa Pępłówek.

Jak się okazało masa ciała i wygląd ptaka nie wskazywały na osłabienie lub chorobę. Problem stanowiło skrzydło, które wisiało pod dziwnym kątem. Bielika przewieziono do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, aby tam udzielono mu fachowej pomocy.

Leśnicy mają nadzieję, że orlik niedługo wróci ponownie do lasów Nadleśnictwa Kalisz Pomorski

Leśnicy z Kalisza Pomorskiego uratowali bielika
 
Leśnicy z Kalisza Pomorskiego uratowali bielika

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej