Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy morsy zmienią swoją pasję na Nordic Walking? Nie, ale wymyślili ciekawy projekt

  • Napisane przez  DSI
Fot. Lodołamacze Fot. Lodołamacze

W ostatnią sobotę kaliskie morsy Lodołamacze postanowili poznać tajniki prawidłowego chodu na kijkach Nordic Walking. Nie oznacza to jednak, że porzucą swoją pasję jaką jest morsowanie. Członkowie grupy postanowili jednak rozwijać swoje zainteresowania i przygotowywać się już do sezonu w ramach ich projektu pod nazwą „ZDROWE I EKO PRZYGOTOWANIA DO SEZONU MORSOWANIA”

Warsztaty poprowadziła certyfikowana instruktorka Renata Derkacz. Morsy dowiedziały się o historii Nordic Walking, jak prawidłowo dopasować kijki, to jakiej długości krokiem chodzić, oraz jak pracować rękoma aby pobudzić do pracy wszystkie mięśnie.

Były również zajęcia praktyczne wokół trzech kaliskich jezior

Spacer zaczęliśmy od rozgrzewki, aby pobudzić mięśnie do wysiłku, jaki je czekał na 6 kilometrowej trasie wokół trzech kaliskich jezior. Po spacerze oczywiście obowiązkowe rozciąganie .Na zakończenie warsztatów bardzo pozytywne wrażenia i rozmowy przy wspólnym ognisku – relacjonują Lodołamacze

Pani Instruktor oraz organizatorzy przykuwali dla uczestników loterię ,w której można było wylosować nagrody oraz ufundowane przez instruktor kije Nordic Walking.

Czas na spacer

Warsztaty nie kończą aktywnych przygotowań. Teraz czas na cykliczne spacery. Pierwszy już w poniedziałek o godzi. 18. Na plaży miejskiej. Kolejne wyprawy zostaną ustalone podczas spotkania.

Czy morsy zmienią swoją pasję na Nordic Walking? Nie, ale wymyślili ciekawy projekt

Na projekt pozyskali fundusze

Nasze działanie Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Złocieńcu : Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kalisz Pomorski – informują Lodołamacze

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej