Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nie sabotuj swojego leczenia ortodontycznego colą

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Nie sabotuj swojego leczenia ortodontycznego colą

Jeśli chcesz wyprostować zęby i poprawić konfort oddychania, spania to aparaty ortodontyczne są najlepszym wyborem. Mogą z początku uwierać, zwłaszcza jeśli masz tradycyjne metalowe zamki. Jednak, korzyści przeważają nad negatywami.

Zabarwienie

Utrzymanie aparatu może być trudne. Unikaj kwaśnych napojów, zwłaszcza napojów gazowanych. Kwas ten spowoduje uszkodzenie zębów i spowoduje próchnicę. Spożywanie napojów gazowanych, gdy aparaty ortodontyczne są założone, może osłabiać wyniki leczenia.

Wiele osób uważa, że przebarwione zęby można łatwo naprawić za pomocą prostej procedury wybielania zębów. To jest niepoprawne myślenie. Niektóre plamy w rzeczywistości nie są plamami. Są to głębsze warstwy zęba, które przebijają się po erozji szkliwa zęba.

Twoje szkliwo zaczyna erodować w okolicach pH 5,5. Napoje bezalkoholowe, szczególnie niektóre cola mają pH bliższe niż 2,6. Najprostszym przykładem jest kwas żołądkowy o pH 1,5. Produkty do wybielania zębów nie mogą wybielać zniszczonego szkliwa. Najlepszą opcją jest użycie licówek porcelanowych.

Białe plamy

Jeśli zauważysz białe plamy na zębach i często pijesz napoje gazowane, być może nie szczotkujesz wystarczająco dużo. Te białe plamki to znak, że szkliwo uległo denitryzacji. Mogą być również problemem dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

Białe plamy zwykle nie są chronione w obszarach objętych zamkiem ortodontycznym. Aparat może pozostawić wzór w nawiasach widoczny między zdemineralizowanymi i odsłoniętymi obszarami szkliwa.

Konsekwencje

Nieleczone białe plamy mogą przejść do całkowitego zaniku szkliwa. W skrajnych przypadkach ząb może wymagać wypełnienia, korony lub nawet ściągnięcia. Bakterie jamy ustnej powodują próchnicę. Bakterie gromadzą się na zębach i tworzą biofilm. To właśnie nazywamy tablicą. Kwas z bakterii może powodować próchnicę, jeśli nie jest regularnie usuwany z zębów. Nazywa się to ubytkiem lub próchnicą. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym szczegółowych informacji to uzyskasz je podczas konsultacji u ortodonty Warszawa Pers Dental.

Chociaż rozumiem trudności związane ze szczotkowaniem podczas noszenia aparatów ortodontycznych, nie jest to wymówka dla marnowania ciężkiej pracy Twojej i lekarza.

Bądź mądry!

Unikanie kwaśnych napojów, takich jak napoje gazowane, to najlepszy sposób na ich uniknięcie. Upewnij się, że myjesz zęby fluoryzowaną pastą do zębów i regularnie odwiedzaj dentystę. Niektóre osoby mogą nosić aparat przez okres do trzech lat. Byłoby szkoda stracić czas i pieniądze włożone w leczenie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej