Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Obóz zadaniowy klas policyjnych kaliskiego liceum

  • Napisane przez  ZS
Obóz zadaniowy klas policyjnych kaliskiego liceum

W dniu 6 września 2021 r. klasy policyjno - penitencjarne kaliskiego liceum: 2c i 3c realizowały w okolicach Drawna całodniowy obóz zadaniowy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała realizowaniu zadań, jakie mieli do wykonania uczniowie. 

Po dotarciu na miejsce koncentracji uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup rozpoczęła zmagania w grze w paintballa, natomiast droga rozpoczęła 8 kilometrowy marsz zadaniowy z elementami gry miejskiej. Te zadania zajęły uczestnikom całe przedpołudnie. Po odpoczynku i obiedzie uczniowie przystąpili do kolejnych zajęć, którymi były podstawy survivalu i przetrwania w lesie.

Obóz zadaniowy klas policyjnych kaliskiego liceum

Część popołudniową rozpoczęło spotkanie z Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie, panem Grzegorzem Stępniem. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczniowie dowiedzieli się jak znaleźć w lesie miejsce na odpoczynek, jak zbierać wodę, gdzie szukać pożywienia. Bardzo interesujące były również informacje na temat zwyczajów zwierząt, które możemy spotkać w naszych lasach. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę - uczniowie uczyli się rozpalać ogniska, przygotowywać posiłki, oraz wybierać miejsca na biwakowanie.

Obóz zadaniowy klas policyjnych kaliskiego liceum

Ostatnim punktem zajęć było wspólne ognisko, oraz śpiewy przy ognisku prowadzone przez pana Konrada Chwastka, opiekuna szkolnego zespołu muzycznego Distractor.

Obóz zadaniowy klas policyjnych kaliskiego liceum

W trakcie obozu uczniami opiekowali się nauczyciele: wychowawcy klas - Barbara Tuziak i Krzysztof Wójciak oraz Zbigniew Kowalski i ks. Przemysław Gracek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej