Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kacper, Dominika i Dominika reprezentowali zachodniopomorskie w ogólnopolskim konkursie o podatkach

  • Napisane przez  Grażyna Wanecka
Kacper, Dominika i Dominika reprezentowali zachodniopomorskie w ogólnopolskim konkursie o podatkach

Kacper Janiszewski, Dominika Krzemińska i Dominika Prabucka z klasy III LO o profilu matematyczno-ekonomicznym ZS Andersa, laureaci etapu wojewódzkiego reprezentowali Zachodniopomorskie i powiat drawski w finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Katowicach.

W finale konkursu, odbywającym się 7 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzięło udział 67. laureatów z 9. regionalnych finałów: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Konkurs składał się z dwóch części: testu i odpowiedzi ustnej. Po części pisemnej wyłoniono 25. najlepszych znawców podatków, którzy przystępowali do części ustnej. Do grona najlepszych zakwalifikowała się Dominika Prabucka, która ustnie odpowiadała przed komisją konkursową na pytania dotyczące systemu podatkowego w Polsce. To niewątpliwy sukces, zwłaszcza, że zdobywanie tak specjalistycznej wiedzy odbywa się w godzinach pozalekcyjnych, rozwijających zdolności i zainteresowania uczniów.

  Licealiści z LO w Złocieńcu w Finale XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Finaliści złocienieckiego liceum wykazali się bogatą wiedzą z zakresu wszystkich podatków w kraju oraz zasad korzystania z prawa podatkowego. Zainteresowania młodzieży ekonomią są nieustannie rozwijane w Szkolnym Kole Ekonomicznym pod kierunkiem nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce, Pani Grażyny Waneckiej. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu był Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Ministra Finansów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej