Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Skuteczna ochrona uszu na strzelnicy. Jakie słuchawki strzeleckie wybrać?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Skuteczna ochrona uszu na strzelnicy. Jakie słuchawki strzeleckie wybrać?

Strzelnica to miejsce, do którego udają się miłośnicy strzelectwa, aby doskonalić swoje umiejętności i cieszyć się towarzystwem innych pasjonatów. Dobrze wiesz, jak wrażliwy jest narząd słuchu. Jak wybrać odpowiedni model do własnych potrzeb?

Czasami wystarczy mały huk, aby zatkać sobie uszy, więc oznacza to, że trzeba je odpowiednio chronić. Szczególnie na strzelnicy, tam Twój słuch jest nieustannie narażony na hałas. Głośne decybele atakują ze wszystkich stron i dlatego tak ważne jest, abyś podczas strzelania chronił swój słuch za pomocą odpowiednich słuchawek. Ochronniki słuchu znajdziesz np. na https://hotbarrels.net/ochrona-sluchu.

Z tłumkiem byłoby ciszej, ale to nielegalne

Tłumik zainstalowany bezpośrednio na broni może pomóc w obniżeniu poziomu hałasu na strzelnicy. Niestety, ale polskie prawo nie zezwala na rejestrację broni przystosowanej do montażu tłumików. Co więcej, broń taka jest uważana za wyjątkowo niebezpieczną. W związku z tym jedyną możliwością zabezpieczenia słuchu są słuchawki lub stopery.

Dlaczego należy stosować ochronniki słuchu?

Osoby początkujące przygodę ze strzelectwem mogą nie wiedzieć, że jak głośny jest huk wystrzału z pistoletu. Wiele niedoświadczonych osób bagatelizuje stosowanie ochronników słuchu. W efekcie może się to skończyć częściową lub całkowitą utratą słuchu. Ochronniki Sordin to dobre rozwiązanie dla każdego miłośnika strzelectwa. Warto wiedzieć, że coraz więcej strzelnic wymaga ochrony uszu.

Wybierając słuchawki strzeleckie, zwróć uwagę na te parametry

Ochronniki uszu można podzielić na kilka kategorii. Wśród nich najważniejsze to wkładki, nauszniki, pasywne i takie z mikrofonem, które ułatwiają komunikacje. Najważniejsze jednak są parametry dotyczące tłumienia dźwięków.

Dobre słuchawki ochronią słuch i zabezpieczą Cię przed dźwiękiem docierającym do uszu. Najlepiej, gdyby po stłumieniu nie był głośniejszy niż 75-80 dB. Istnieją ujednolicone wyniki takich pomiarów, co pełni funkcję porównawczą. Istnieją normy europejskie i amerykańskie, które określają, czym powinny się charakteryzować dobre słuchawki, takie jak np. Sordin Supreme.

Informacje w pigułce:

SNRSingle Number Rating – czyli uproszczony współczynnik redukcji szumu. Jest to pojedyncza liczba określająca tłumienie, jakie może zapewnić ochronnik słuchu. Wskaźnik stosuje się w krajach Unii Europejskiej oraz sąsiednich państwach.

NRRNoise Reduction Rating – Wskaźnik Redukcji Hałasu używany w Stanach Zjednoczonych oraz akceptowany przez inne kraje. Oznacza przybliżony poziom redukcji hałasu uzyskiwany dzięki ochronnikowi, wyrażony w dB

Zaawansowane ochronniki — technologia w służbie słuchu

Ochronniki aktywne to rozwiązanie dedykowane dla osób, które strzelaniem zajmują się zawodowo. Rozwiązanie zaawansowane technologicznie, nafaszerowane elektroniką. Ochronniki Sordin zagłuszają hałas, a jednocześnie umożliwiają swobodną rozmowę z drugą osobą. Wygoda!

Słuchawki strzeleckie tego typu wychwytują jedynie głośne dźwięki z otoczenia. Elektronika działa w taki sposób, że nakłada fale dźwiękowe na huk wystrzału. W ten sposób jest on redukowany, a do ucha docierają tylko niezagrażające zdrowiu tony.

Słuchawki Sordin to wysokiej jakości rozwiązanie, które łatwo dostosujesz do swoich potrzeb. Wybór ekwipunku jest bardzo duży. Znajdziesz rozwiązania zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Chroń swój słuch!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej