Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Grażyna Czerner
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS w Kaliszu Pomorskim

1 września to dzień, kiedy wszyscy uczniowie wracają do szkół. W Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim tradycyjnie rozpoczął się on uroczystym apelem na szkolnym dziedzińcu, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim Grażyna Kowalska, Radni Powiatu Drawskiego: Halina Samek i Zbigniew Chołuj, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie pułkownik Marek Gmurski oraz dowódca Batalionu Amerykańskiego 2-34 podpułkownik Kenneth Selby wraz żołnierzami amerykańskimi.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski, który przywitał wszystkich serdecznie i pokrótce poinformował, w jaki sposób będzie funkcjonowała szkoła w reżimie sanitarnym. Podziękował także Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego za środki przekazane na modernizację szkoły. Szczególnie ważne dla uczniów będzie to, że dzięki wsparciu organu prowadzącego będą mogli uczyć się nowego przedmiotu - edukacji regionalnej. Dyrektor podziękował też za pomoc i życzliwość Burmistrzowi i Radzie Miejskiej Kalisza Pomorskiego oraz Komendantowi i żołnierzom CSWL Drawsko.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS w Kaliszu Pomorskim

Starosta Stanisław Cybula w krótkim wystąpieniu życzył uczniom i nauczycielom spokojnego i owocnego roku pracy. Podobne życzenia złożyli także Stanisław Samek i Halina Samek. Przedstawiciel CSWL Drawsko odczytał skierowany do młodzieży, a szczególnie do uczniów klas wojskowych, list Ministra Obrony Narodowej Mariusz Błaszczaka.

Następnie Starosta Drawski i Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego wraz Dyrektorem szkoły wręczyli świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom czwartej klasy Technikum Informatycznego, którzy w czasie wakacji odbywali praktyki uczniowskie.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS w Kaliszu Pomorskim

Na zakończenie uroczystości życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym koleżankom, kolegom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły złożył przewodniczący Samorządu Szkolnego Kacper Farbisz. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Natomiast uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu wojskowym mieli wyjątkową okazję spotkania i rozmowy z Komendantem CSWL Drawsko pułkownikiem Markiem Gmurskim oraz  dowódcą i żołnierzami amerykańskimi. W spotkaniu brał udział także Starosta Drawski i zaproszeni goście. Uczniowie zostali zachęceni do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego oraz zaproszeni na uroczystości i zajęcia na poligonie drawskim. Zapoznali się też ze specyfiką służby w armii amerykańskiej. Podpułkownik Kenneth Selby zapewnił młodzież i Dyrektora szkoły o chęci współpracy w szkoleniu uczniów oraz nauce języka angielskiego i w innych wspólnych przedsięwzięciach.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS w Kaliszu Pomorskim

Po południu uczniowie klasy drugiej oddziału przygotowania wojskowego wraz z Dyrektorem szkoły, wychowawcą i nauczycielami wzięli udział w obchodach 82. Rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, zorganizowanych przez władze Kalisza Pomorskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej