Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Ania na 8 pozycji i najlepsza z zachodniopomorskiego

• Napisane przez  DSI

W dniach 28-29 sierpnia w Łukowicy odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W zawodach brała udział Ania Preca z Kalisza Pomorskiego startująca w barwach UKS Ratusz Maszewo.

Ania zajęła 8 miejsce w klasyfikacji końcowej kategorii Juniorka Młodsza na dystansie 50km. Był to najlepszy wynik w tej kategorii z województwa zachodniopomorskiego. Koleżanka klubowa Marysia Kur zajęła 27 miejsce.

Wyścig odbywał się w deszczowych warunkach co przy zjazdach wąski górskimi drogami z prędkością ponad 80km/h na wąskich szosowych oponach mroziło krew w żyłach nie tylko zawodnikom.

Ania pokonała dystans w czasie 1.46.12 ze strata 3:30 do liderki Karoliny Chojnackiej. Marysia Kur minęła metę po czasie 1.52.44.

Gratulacje dla zawodników za wytrwałość i odwagę oraz trenerowi Leszkowi Jarmowskiemu za przygotowanie zawodników.