Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trwa przebudowa drogi na odcinku Połczyn-Zdrój ↔ Czaplinek. Są objazdy

  • Napisane przez  DSI za ZDW
Fot. ZDW Fot. ZDW

Zarząd Dróg Wojewódzkich od 16 sierpnia zmienił organizację ruchu na drodze wojewódzkiej nr 163 na odcinku Połczyn-Zdrój  - Czaplinek. Powodem tego jest przebudowa odcinka. Właśnie trwają roboty.

DW 163 biegnie z Kołobrzegu na południe województwa przez Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek do Wałcza i węzła z drogą krajową nr 10. Odcinek jest aktualnie zamknięty dla ruchu, ponieważ trwają tu prace ziemne i budowa nowych przepustów, a jest ich niemało, bo na ponad 8-kilometrowym odcinku, aż 21. Droga przebiega tu wilgotną doliną wcinając się w morenowe wzgórza, u stóp których wytworzył się sznur jezior. W pierwszym, realizowanym aktualnie etapie, zakres opracowania sięga  pierwszego z nich – jeziora Krzywego. Droga na całym odcinku musi zostać poszerzona z 6 do normatywnych 7-metrów, wymaga więc wzmocnień słabego podłoża na poszerzeniach i ich zespolenia ze starym nasypem.

Trwa przebudowa drogi na odcinku Połczyn-Zdrój ↔ Czaplinek

Organizacja ruchu zakłada całkowite ZAMKNIĘCIE odcinka tej drogi od Połczyna Zdrój (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 173) do Czaplinka (do zjazdu na parking leśny w pobliżu miejscowości Czarnkowie).

Zostały wprowadzone objazdy

  • Dla relacji Kołobrzeg - Wałcz (dla jadących znad morza): Połczyn Zdrój (zjazd z drogi wojewódzkiej nr 163 na drogę wojewódzką nr 172) - Barwice (zjazd na drogę 171) - Czaplinek (powrót na drogę nr 163);
  • Dla relacji Wałcz - Kołobrzeg (nad morze): Czaplinek (zjazd z drogi wojewódzkiej 163 na drogę nr 171) - Barwice (zjazd na drogę wojewódzką nr 172) - Połczyn Zdrój (powrót na drogę wojewódzką nr 163).
Trwa przebudowa drogi na odcinku Połczyn-Zdrój ↔ Czaplinek

Na odcinku tym znajduje się szereg przepustów na dużych głębokościach. W trakcie ich przebudowy prowadzone będą głębokie wykopy, które nie pozwalają na bezpieczny przejazd pojazdów.  Ruch tą trasą powinien zostać przywrócony do 15 grudnia.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej