Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Top 3 powody, aby korzystać z usług doświadczonego biura księgowego

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Top 3 powody, aby korzystać z usług doświadczonego biura księgowego

Prowadzisz dowolny biznes, a księgowość to Twoja pasja i chcesz ją prowadzić samodzielnie. Myślisz, że znajdziesz czas na pozyskiwanie klientów, zarządzanie i jednoczesne wystawianie korekt faktur za materiały biurowe?

Prowadzenie firmy nie jest łatwe. Wiąże się z wieloma obowiązkami, a księgowość z pewnością jest jednym z nich. Możesz zajmować się nią samodzielnie lub zlecić prowadzenie księgowości profesjonalistom. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, musisz wiedzieć, że biura rachunkowe oferują szereg korzyści: wykonują pracę szybko i sprawnie, mają doświadczenie i aktualizują swoją o wiedzę o zmieniających się przepisach. Warto mieć partnerów, którzy są na bieżąco z przepisami — pomogą uchronić przed stratą i pokażą, jak wykorzystać nadarzające się okazje. Biuro rachunkowe Poznań to partner dla Ciebie! Sprawdź dlaczego.

Jeden. Dużo wiedzy w jednym miejscu

Biura rachunkowe to skarbnice wiedzy, które zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin. Przede wszystkim to skuteczny zespół księgowych, uzupełniony o prawników, doradców i asystentów podatkowych, a nawet ekspertów z konkretnych dziedzin, jak np. dotacjach unijnych czy kadrach i płacach.

Dobre biuro rachunkowe może specjalizować się w wybranych zagadnieniach. Wsparcie odpowiednio zorganizowanego zespołu księgowych, wspieranych przez radcę prawnego, niesie wartość, którą poczujesz w firmowych finansach.

Obecnie biura oferują szeroki zakres wsparcia, od pomocy przy założeniu działalności gospodarczej, przez prowadzenie księgowości, aż do wsparcia przy pozyskiwaniu źródeł finansowania czy planowania inwestycji.

Dwa. Ubezpieczenie

Firmy obawiają się, że przekazując obowiązki księgowe, podatkowe czy prawne do biura księgowego, ryzykują np. pojawieniem się błędów lub nieskutecznych działań. O ile podobne sytuacje mogą kosztować Twojego „firmowego” księgowego stanowisko, to w przypadku problemów z zewnętrznym podmiotem możesz domagać się odszkodowania.

Przedsiębiorcy świadczący usługi księgowe zobowiązani są do posiadania specjalnej polisy ubezpieczeniowej zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2014 r., która nakazuje, że klienci nie będą ponosić odpowiedzialności za ewentualne błędy. Odpowiedzialność ponosi biuro księgowe.

Trzy. Technologia

Dzięki rozwojowi technologii klienci mają teraz dostęp do przyjaznych dla budżetu i wygodnych w użytkowaniu, systemów księgowości online, które oferują szereg korzyści dla różnych urządzeń. Dzięki temu system komunikacji z biurem jest sprawniejszych, choć nie wyklucza to rozmów telefonicznych czy pisania maili. Odpowiednie narzędzia usprawniają pracę. Dobrze zorganizowane biuro rachunkowe nie zawsze musi korzystać z aplikacji. Ważne, aby jego skuteczność i szybkość działania były dla Ciebie zadowalające.

„Czy leci z nami pilot?”

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami. Samodzielne prowadzenie księgowości jest dość ryzykowne. Jeśli nie znasz się na niej wystarczająco dobrze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że popełnisz błąd, który zamiast zaoszczędzić, będzie kosztował Twoją firmę więcej pieniędzy. Z kolei, gdy to Twój konik, to prawdopodobnie nie będziesz miał czasu na kierowanie firmą. Kapitan statku musi obserwować otoczenie w poszukiwaniu szans, a nie zawężać pole widzenia do rachowania ilości zapasów. Kto będzie pilotował statek, gdy niespodziewanie pojawią się przeszkody na szlaku?

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej