Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czaplinecki Tydzień Organowy

  • Napisane przez  Katarzyna Kibitlewska
Czaplinecki Tydzień Organowy

W dniach 17 sierpnia do 22 sierpnia w Czaplinku odbywał się Czaplinecki Tydzień Organowy. Organizatorem wydarzenia była Gmina Czaplinek, pomysłodawczynią zaś pani Alina Karolewicz. Tydzień organowy odbywał się w kościele pw. Trójcy Świętej przy wykorzystaniu zabytkowych organów Sauera z II połowy XIX w.

Przez cały tydzień w kościele odbywały się próby, a następnie wieczorne koncerty, które przyciągnęły wielu słuchaczy. Zwieńczeniem tego wydarzenia był koncert finałowy, który odbył się w niedzielny wieczór.

Czaplinecki Tydzień Organowy

Wybitni muzycy oraz organiści Krystian Klej i Hubert Szreder grali utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, F. Chopina, F. Schberta, S. Moniuszki i wielu wybitnych artystów. Turyści i mieszkańcy, którzy uczestniczyli w koncertach przez cały tydzień zachwycali się pięknem i bogactwem barw muzyki płynącej z organów. Jednym z najbardziej ulubionych utworów granych i śpiewanych przez zaproszonych do Czaplinka muzyków okazał się utwór Ave Maria, który na koncercie finałowym zagrany został dwukrotnie.

Gdy ucichły ostatnie dźwięki i koncert dobiegł końca artyści otrzymali owacje na stojąco. Wyrazy wdzięczności za niesamowite wrażenia artystyczne wyraziła pani Alina Karolewicz. Następnie podziękowania oraz kwiaty artystom i pani Alinie przekazali Zastępca Burmistrza Czaplinka Małgorzata Fedorowiat-Nowacka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Michał Olejniczak. Były również kwiaty od publiczności, które wręczyła pani Justyna Urlich.

Czaplinecki Tydzień Organowy

Zachwyt na twarzach słuchaczy oraz duże zainteresowanie odbywającymi się koncertami świadczą o tym, że taka inicjatywa kulturalna jest potrzebna. Dźwięki muzyki organowej oraz koncerty z pewnością wpisały się już na stałe w kalendarz kulturalnych wydarzeń Gminy Czaplinek.

Czaplinecki Tydzień Organowy

Serdecznie dziękujemy za współorganizację Parafii Trójcy Świętej w Czaplinku za możliwość organizacji koncertów w kościele oraz Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie noclegów dla naszych artystów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej