Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Może powstać gigantyczna farma fotowoltaiczna. Burmistrz Zacharzewski chce poznać zdanie mieszkańców.

  • Napisane przez  DSI
Fot. Krszysztof Zacharzewski Fot. Krszysztof Zacharzewski

Pomiędzy Stawnem i Lubieszewem w gminie Złocieniec może powstać ogromna farma fotowoltaiczna. Planowana przez inwestora moc to około 300 MW, a powierzchnia inwestycji może osiągnąć 400 ha.

We wtorek 17 sierpnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami Lubieszewa, Stawna oraz innymi zainteresowanymi w temacie budowy farmy fotowoltaicznej na prywatnych gruntach pomiędzy wsiami Stawno i Lubieszewo.

O spotkaniu wcześniej już informował na swoim profilu Burmistrz Krzysztof Zacharzewski i nakłaniał mieszkańców do zabrania udziału w rozmowie.

Dzisiaj samorządowiec poinformował, że w spotkaniu uczestniczyło 35 osób i pomimo "gorącej atmosfery" udało się rozmawiać o argumentach zarówno sojuszników, jak i przeciwników propozycji.

Na początek dodam, że zaproponowałem formę konsultacji, by każda ze stron mogła się wypowiedzieć w temacie. I co najważniejsze, takie argumenty padały. Mieszkańcy, których to będzie bezpośrednio dotyczyć, będą mieli okazję się wypowiedzieć przed głosowaniem Rady Miejskiej.Na ten moment chciałbym uspokoić emocje tych co zabierają głos w dyskusji, stając raz po stronie postępu, albo w ochronie przyrodniczych czy krajobrazowych. Niech trwa dyskusja, niech padają argumenty. Jednak to mieszkańcy tych wsi będą mieli znaczący głos w ewentualnej zgodzie na rozpoczęcie procedury realizacji farmy fotowoltaicznej na tym terenie – podsumował Krzysztof Zacharzewski

Inwestorem jest firma prywatna, która na gruntach prywatnych chce postawić farmę o mocy 250 -300 MW. Całość inwestycji będzie finansowana z pieniędzy inwestora. Do kasy gminnej po uruchomieniu inwestycji wpłynąć ma z tytułu podatku ok. 2.5 mln zł.

Na spotkaniu nie zapadły żadne decyzje. Również nie ma żadnych konkretnych uzgodnień.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej