Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mieszkaniec naszego powiatu zatrzymany w sąsiednim powiecie. Lista zarzutów jest długa

  • Napisane przez  Policja
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie zatrzymali do kontroli drogowej 19 – latka, który bez uprawnień i pod wpływem alkoholu kierował motorowerem. Lista przewinień kierującego z każdą minutą trwającej kontroli znacznie się wydłużała. Mieszkaniec powiatu drawskiego odpowie również za posiadanie narkotyków i przewożenie nietrzeźwego pasażera.

Borneńscy policjanci w miejscowości Łubowo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Junak. Kierujący jednośladem miał widoczne trudności z utrzymaniem toru jazdy, dlatego mundurowi tuż po zatrzymaniu wykonali badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło ich przypuszczenia. 19-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania.

Podczas kontroli okazało się, że przewożony pasażer przez kierującego również znajduje się w pod wpływem alkoholu. To jednak nie jedyne uchybienia, które mieli na swoim koncie mieszkańcy powiatu drawskiego. Jeden z policjantów podczas kontroli zauważył jak 19-latek próbuje schować foliowy woreczek do saszetki. W konsekwencji policjanci zabezpieczyli niewielkie ilości środków odurzających, które posiadał przy sobie nie tylko kierujący ale również jego pasażer.

Zarówno 19-latek jak i jego 28-letni pasażer za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Kierujący odpowie również za popełnione wykroczenia czyli prowadzanie pojazdu bez uprawnień a także przewożenie nietrzeźwego pasażera.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej