Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tarcze ścierne do elektronarzędzi. Co warto o nich wiedzieć?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Tarcze ścierne do elektronarzędzi. Co warto o nich wiedzieć?

Tarcze ścierne do elektronarzędzi są niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoja praca była łatwiejsza i bardziej wydajna. Tarcze te są zaprojektowane specjalnie do stosowania z wieloma różnymi rodzajami elektronarzędzi, takimi jak wiertarki czy szlifierki kątowe. Jeśli szukasz krążków na rzep, krążków fibrowych, krążków ściernych z włókniny, krążków ściernych z filcu lub trzpieni.

Do czego służą krążki ścierne?

Istnieje wiele różnych tarcz ściernych, które mają wiele zastosowań. W zależności od tego, jaka końcówka zostanie wybrana, można za ich pomocą osiągnąć różne rezultaty. W skrócie, akcesoria te służą przede wszystkim do polerowania materiałów. Często stosuje się je przy usuwaniu brudu i zanieczyszczeń, takich jak rdza. Ponadto tarcze ścierne są również niezastąpione przy wyrównywaniu powłok na obrabianych przedmiotach. Zastosowanie tych krążków w szlifierce ułatwia przygotowanie materiału do innych etapów, takich jak lakierowanie czy malowanie.

Krążki ścierne samoprzyczepne – zastosowanie

Na rynku, krążek ścierny dostępny jest w wersji na rzep i może mieć różną średnicę. Wśród najpopularniejszych są: 125 mm i 150 mm, jak również 225 mm. Istnieje wiele różnych tarcz ściernych i w zależności od ziarna ściernego, krążek szlifierski może być przeznaczony do pracy z takimi materiałami jak np. metal, tworzywa sztuczne, drewno czy szpachla.

Tarcze mogą mieć powłokę półotwartą i są mocowane na rzepy dla wygody pracy z elektronarzędziami. Taki krążek ścierny sprawdzi się do pracy z miękkim lub żywicznym drewnem, farbami, lakierami i szpachlami. Modele z nasypem pełnym wykorzystuje się do obróbki twardych gatunków drewna oraz metali.

W pracy z krążkami szlifierskimi wydajność i żywotność zależne są od efektywności odpylania obrabianej powierzchni. Wybierając tarczę, zwróć uwagę na to, aby krążek miał odpowiednio rozmieszczone otwory odpylające, dostosowane do Twojego modelu szlifierki.

Tarcze ścierne mocowane są do elektronarzędzi za pomocą opaski na rzep. Można je również zamontować na szlifierce mimośrodowej z trzpieniami.

Rodzaje tarcz:

  • fibrowe, filcowe i z włókniny,
  • powłoka półotwarta lub powłoka stała,
  • struktury otwarto- lub zamkniętokomórkowe zapewniające skuteczność odpylania.

Wybierz krążek do obrabianego materiału

Przy zakupie krążka ściernego należy wziąć pod uwagę powierzchnię, która będzie obrabiana. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń spowodowanych kontaktem ze zbyt twardym materiałem użytym do zbyt miękkiej powierzchni lub odwrotnie. Jedna z zasad szlifowania mówi, że twarde materiały powinny być używane do miękkich powierzchni, a miękkie ściernice do twardych powłok.

Rodzaje powierzchni a odpowiedni krążek do obróbki:

  • krążki ceramiczne wykorzystuje się do pracy z najtwardszymi materiałami,
  • krążki fibrowe ceramiczne świetnie sprawdzą się do obróbki wszystkich rodzajów stali i stopów żaroodpornych,
  • krążki fibrowe cyrkonowe najlepiej nadają się do obróbki drewna, metali czy tworzyw sztucznych,
  • krążki fibrowe korundowe bardzo dobrze polerują, wyrównują, a także oczyszczają blachy.

Wybór odpowiedniego rodzaju krążka ma wpływ na jakość, tempo i komfort pracy. Warto więc dostosować modele do rodzaju obrabianej powierzchni, aby pomyślnie zrealizować zadanie.

Krążek ścierny nie jedno ma oblicze i szereg zastosowań. Odpowiednio dopasowany poradzi sobie z twardymi powierzchniami, a także będzie delikatny dla tych bardziej wrażliwych. W każdym wypadku umożliwia to osiągnięcie pożądanego efektu, czyli pozbycie się starej nawierzchni. Zadbaj o odpowiednie akcesoria, aby praca była przyjemnością!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej