Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rozwój szpitala tematem rozmów Starostwa i Zarządu Szpitali Polskich

  • Napisane przez  DSI za Mariusz Nagórski
Rozwój szpitala tematem rozmów Starostwa i Zarządu Szpitali Polskich

We wtorek odbyło się spotkanie Starosty Drawskiego oraz przedstawicieli spółki Szpitale Polskie S.A. Zbigniewa Czyża i Tomasza Kędziory.

10 sierpnia rozmowy w Starostwie Powiatowym odbyły się przy udziale członków Zarządu Powiatu Drawskiego, Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, oraz Naczelnika Wydziału Zdrowia. Dotyczyły przyszłości współpracy powiatu ze spółkami realizującymi kontrakty Narodowego Funduszu Zdrowia w obrębie drawskiego Szpitala.

Od końca 2011 roku, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim zawarło umowę dzierżawy ze spółką która to w 2016 roku poddzierżawiła część obiektu firmie NAFIS, spółki córki największego operatora w Europie Środkowej American Heart of Poland.

Podczas rozmowy poruszano sprawy dotyczące bieżących wydarzeń i problemów, ale najważniejsze wydają się deklaracje rozwoju zarówno szpitala, jak też kardiologii – informuje po spotkaniu Wicestarosta Mariusz Nagórski

W trakcie rozmów rozwiano również wątpliwości, które pojawiały się w ostatnich informacjach ze szpitala, o problemach i konflikcie na linii: Zarząd Spółki Szpitale Polskie i Zarząd firmy NAFIS.

Jak nas zapewnili obaj panowie, konflikt został wygaszony, powołani zostaną nowi członkowie Zarządu, wraz z prezesem, którzy mają za zadanie budowanie jak najlepszych praktyk – pisze wicestarosta

Drawska placówka opiekuje się pacjentami z powiatów: drawskiego, łobeskiego i częściowo świdwińskiego oraz w pewnym zakresie, zapewnia opiekę zdrowotną żołnierzom wojsk przebywających na pobliskim poligonie.

Tomasz Kędziora poinformował o planowanych powołaniach nowego prezesa spółki, który ma dążyć do jak najszybszego przedłożenia strategii na najbliższe tygodnie i miesiące, które satysfakcjonować będą załogę szpitala, samorząd Powiatu Drawskiego, NFZ oraz pacjentów.

Radni powiatu, tylko w ciągu tego i ubiegłego roku przeznaczą niemal dwa miliony złotych na roboty, które mają wspierać szpital i pacjentów. Oddany niedawno kosztem ponad jednego miliona złotych, parking na 80 pojazdów, przebudowa parku, remont ogrodzeń, zakupy drobnej infrastruktury już poprawiają wizerunek bezpośrednio przed i wokół szpitala. Zaprojektowane zostały już także działania w budowę całkiem nowej stacji uzdatniania wody – wskazuje Wicestarosta Mariusz Nagórski

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej