Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pierwszy etap szkolenia żołnierzy służby przygotowawczej Legii Akademickiej w 2 Brygadzie Zmechanizowanej zakończył się złożeniem przysięgi na sztandar

  • Napisane przez  2BZ
Fot. Radosław DOMINOWSKI Fot. Radosław DOMINOWSKI

Blisko 90 żołnierzy wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej w obecności Dowódcy złocienieckiej Brygady Pana Pułkownika Dyplomowanego Dariusza MACHULI oraz ich rodzin. Uroczystość odbyła się w sobotę 24 lipca.

Pierwszy etap szkolenia nie należał do łatwych dla młodych adeptów sztuki wojskowej. Wszystko odbywało się w reżimie czasowym zgodnie z porządkiem dnia Jednostki Wojskowej co nie było łatwym zadaniem dla wszystkich żołnierzy Legii Akademickiej.
Pierwszy etap szkolenia, który żołnierze maja już za sobą to również wzmożony wysiłek fizyczny. Żołnierze ćwiczyli niezależnie od pogody i w trudnych warunkach terenowych na strzelnicach i przykoszarowych placach ćwiczeń. Pierwszy etap to również egzaminy, czyli potwierdzenie nabytych umiejętności i przekazanej wiedzy w czasie szkolenia podstawowego.
Po przysiędze żołnierze udali się do domów na przepustkę i urlopy by choć na chwilę odpocząć i spotkać się z bliskimi, a po powrocie kolejny etap szkolenia.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej