Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kandydaci do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej przeszli szkolenie

  • Napisane przez  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim
Kandydaci do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej przeszli szkolenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim w dniach 19 – lipca przeprowadziło szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej oraz osób już pełniących ww. funkcję. 

Szkolenie w swym zakresie obejmowało bloki tematyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. Uczestnicy podczas szkolenia uzyskali wiedzę m.in. z zakresu prawa rodzinnego, regulacji prawnych w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, pedagogiki, psychologii rozwojowej oraz wychowawczej. Po części teoretycznej szkolenia, kandydaci na rodzinę zastępczą odbyli praktyki w rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Agnieszkę Maciak. Podczas praktyk kandydaci zapoznali się z doświadczeniami wychowawczymi prowadzącej rodzinny dom dziecka.  
Szkolenie przeprowadzone zostało przez certyfikowanych trenerów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim –Adrianę Pieprzak iAgnieszkę Kobryś na podstawie programu „Szkoła dla rodzin zastępczych”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim zachęca wszystkie osoby zainteresowane podjęciem się funkcji rodziny zastępczej do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej