Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jakie atrakcje przygotowano na ten weekend. Wydarzenia 23-25 lipca

  • Napisane przez  DSI
Fot.Adam Cygan Fot.Adam Cygan

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Na co możemy się wybrać od 23 do 25 lipca w powiecie drawskim? Jakie atrakcje zaplanowano?  Na końcu artykułu można zobaczyć szczegółowe plakaty, a więcej wydarzeń dostępnych jest w naszym kalendarzu,

Złocieniec świętuje

W ten weekend obchodzone jest VI już Święto Drawy, czyli najważniejsze imprezy roku w Złocieńcu. Tym razem jest piknikowo i powstaną specjalne przystanie. 23 lipca Będą food trucki, kuchnia łowiecka i wędkarska. Dla dzieci zaplanowano dmuchańce, święto kolorów holi, animacje z akademią piłkarską, możliwość zobaczenia Drawy z góry oraz zawody kajakarskie. Na scenie wystąpią młodzi, będą szanty i muzyka elektroniczną.

Zaplanowano warsztaty charakteryzacji, malowania muralu, malowania na wodzie. Będzie tkactwo, wiklina, chusty animacyjne, bański mydlane, tatuaż i inne animacje.

Najważniejszą częścią sobotniego wydarzenia będzie powitanie Królowej Drawy, które nastąpi o 18.

23 lipca będzie można spotkać się z fotografią Mateusza Piesiaka.

2 Brygada Zmechanizowana świętuje

Uroczystości rozpoczną się już 22 lipca. Wtedy odbędzie się o 17. Msza święta w kościele garnizonowym. W piątek, 23 lipca o godzinie 10. zaplanowano uroczysty apel z okazji święta 2 Brygady Zmechanizowanej, a od 11:00 do 13:00 odbędzie się piknik rodzinny. Zaplanowano defiladę wojskową, pokaz sprzętu i grochówkę żołnierską.

AQuartet w Kaliszu Pomorskim

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim zaprosił na darmowy koncert kwartetu smyczkowego AQuartet. Będzie to recital „Muzyczne kolory lat 80. Odbędzie się on na zewnątrz przy kaliskim pałacu. Start zaplanowano na  godzinę 17:30 23. lipca.

Charytatywny koncert gospel, który poprowadzi Anna Samusionek

Również 23. lipca, o 18:30 w Drawsku Pomorskim odbędzie się koncerty dla Kai Wawer ze Złocieńca. Będzie to koncert gospel, który poprowadzi aktorka Anna Samusionek. Koncert odbędzie się w kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Tribute to Abba w Czaplinku

W amfiteatrze w Czaplinku będzie można zobaczyć koncert Tribute to Abba. Koncert jest biletowany. Koncert odbędzie się  24 lipca.

Ogród Książki przenosi się do miejscowości Łabędzie

Łabędzie to kolejny przystanek nowej imprezy realizowanej przez Bibliotekę w Drawsku Pomorskim. Po Drawsku Pomorskim, Zarańsku i Ostrowicach animacje i wydarzenia trafią teraz do Łabędzi. 24 lipca od godziny 15. przy bibliotece zaplanowano teatr plenerowy, strefę animacji, warsztaty i zabawy, turniej gier mobilnych i konkursy. Będą również dmuchańce, zjeżdżalnie i skakance oraz zaplanowano festiwal kolorów holi i baniek mydlanych.

Turniej Piłkarski

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim zaprasza na Turniej Piłkarski "Profilaktyka przez sport", który odbędzie się 24 lipca 2021 roku na boisku w Suliszewie. Przewidziano maksymalnie 10 drużyn.  Zmagania rozpoczną się o 12.

EKOwarsztaty w Czaplinku

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie z edukatorami. Zastanawialiście się kiedyś jak zbudowany jest ul? ? Albo jak powstaje miód? ? Gdzie można założyć pasiekę? To wszystko podczas ekowarsztatów w Czaplinku. Edukatorzy zapraszają 25 lipca od 11. na skwer przy jeziorze Drawsko na Nabrzeżu Drawskim. Będzie można zrobić własnoręcznie poidełka dla pszczół, bransoletki "pszczółki", a także zdobyć słodkie nagrody.

Wystawy

W kaliskim pałacu można zobaczyć wystawę malarstwa Moniki Roszak "Martwa natura, przyroda, kobiety", natomiast w Drawsku Pomorskim w Kinie Drawa wystawę „Piosenka Norwida”.

Jesteś organizatorem, a nie poinformowaliśmy o Twoim wydarzeniu ? Odezwij się do nas.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej