Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Martwa natura, przyroda, kobiety. Wystawa malarstwa Moniki Roszak

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Martwa natura, przyroda, kobiety. Wystawa malarstwa Moniki Roszak

20. lipca w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Moniki Roszak pt. „Inspiracje”. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy wykonane farbami olejnymi, pogrupowane w trzech kategoriach: martwa natura, natura i kobieta.

Nauki rysunku i malarstwa artystka czerpała uczęszczając na zajęcia grup zainteresowań. Od dzieciństwa odczuwała pragnienie tworzenia. Wówczas każdą wolną chwilę artystka spędzała rysując, lub malując. Malarstwo – jak sama twierdzi – daje Jej dużo radości i szczęścia. Pozwala przekazać  własny świat, swój indywidualny sposób postrzegania i interpretowania rzeczywistości. Malarstwo również uwalnia emocje. Pani Monika inspiracje czerpie  od osób, które tworzą, rozwijają swe umiejętności na różnych polach eksploracji, ale także z wystaw, które ma przyjemność oglądać.

Dziś malarstwo artystka nie traktuje wyłącznie jako hobby. Z malowaniem wiąże swoje artystyczne plany na przyszłość, pragnie zgłębiać kunszt, doskonalić umiejętności i dojść do perfekcji. Szczególnie upodobała sobie malowanie kobiet z wiernym oddaniem ich anatomii.

Debiut artystyczny pani Monika Roszak ma za sobą. Przypadł on na wystawę zbiorową. Obrazy artystki można zwykle spotkać na indywidualnych wystawach, w kolekcjach prywatnych, nierzadko oddawane są też na aukcje charytatywne.

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 20. sierpnia 2021 r. Zapraszamy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej