Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na hamaku, leżaku przy dobrej muzyce. Czyli nowe miejsce, gdzie można się relaksować

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Można tam usiąść, poleżeć na hamaku lub wylegiwać się na leżaku. Przy tym gra dobra muzyka i jest piękny widok jeziora Drawsko. Dla spragnionych są napoje, a dla głodnych coś do zjedzenia. Dzieci docenią słodycze, watę cukrową i popcorn. To we właśnie stworzonej przez Czaplinecki Ośrodek Kultury Strefie Artystycznej Relaksu. Odwiedziliśmy to miejsce, aby przyjrzeć się jak funkcjonuje w przestrzeni miejskiej strefa chillout.

Gdzie jest Strefa Artystycznego Relaksu

Łatwo tam trafić. Dla przyjezdnych najłatwiej wytłumaczyć, że gdy od rynku zejdzie się na Nabrzeże Drawskie i będzie się szło promenadą w kierunku Ośrodka Sportów Wodnych to strefa została stworzona zaraz za ośrodkiem i trafiamy na nią mijając Czaplinecką Strugę.  Nie sposób zabłądzić. Kiedy zajrzymy na mapy Google to zobaczymy, że jeszcze stoi tam budynek – więc to może być zmyłka.

Wielki potencjał miejsca

Organizator miejsca włożył sporo pracy w przygotowanie strefy. Doprowadzono prąd, przywieziono piasek. Powstała strefa plażowa z klimatycznym oświetleniem, piaskiem i leżakami. Na starych płytach ustawiono miejsca do siedzenia zbudowane ze palet. W centralnym miejscu ustawiono scenę i kilka ławek dla widzów. Z boku ustawiono mini strefę gastronomiczną i zaplecze kontenerowe, na którym na wielkim banerze można zapoznać się z harmonogramem Dni Czaplinka. Wzdłuż drzew rozwieszono hamaki, z których można obserwować żagle i panoramę jeziora Drawsko.

Na hamaku, leżaku przy dobrej muzyce. Czyli nowe miejsce gdzie można się relaksować

Powiązane

Widać natomiast, że to miejsce żyje od niedawna. Gdzie nie gdzie można trafić na fragmenty gruzu po niedawnym budynku. Dobry pomysł zasłonięcia banerami obdrapanych ścian budynków jeszcze nie do końca został zrealizowany, i tutaj pole do działania dla lokalnych firm. Wielkim plusem jest to, że nie ma praktycznie ogrodzeń i przez to miejsce łączy się z turystycznym nabrzeżem. Warto zadbać o częstszy serwis sanitarny i łatwy dostęp do wody dla gości.

Na hamaku, leżaku przy dobrej muzyce. Czyli nowe miejsce gdzie można się relaksować

Artystycznie w strefie

Nowe miejsce ma również potencjał na małe koncerty, przedstawienia i seanse kinowe. Spora powierzchnia daje możliwość do potańczenia dla kilkudziesięciu czy nawet kilkuset osób. Sprawdziło się to już podczas pierwszej edycji Czaplinek Rap Festiwal czy teatrzyków dla dzieci. CZOK zadbał o to aby miejsce żyło i nie wyliczamy wszystkich wydarzeń jakie już tam były. W planach jest m.in. koncert The Afronauts, spotkanie z jazzem i Karoliną Śmietaną, taneczne rytmy z Ayoub Houmanna, soul w wykonaniu Julity Zielińskiej czy funk Li’Nard Many Moods.

Na hamaku, leżaku przy dobrej muzyce. Czyli nowe miejsce gdzie można się relaksować

Czy na stałe ?

Nie wiemy jednak jeszcze, czy to miejsce wpisze się na stałe w Nadbrzeże Drawskie. Mamy nadzieję, że stanie się artystyczną wizytówką Czaplinka, a mieszkańcy i turyści będą wiedzieli, że zawsze, a przynajmniej w sezonie, będzie można tam usiąść i odpocząć przy dobrej muzyce.  Chwalę bo pomysł trafiony. Potrzeba jeszcze pracy i czasu aby nadać Strefie Artystycznej Relaksu charakteru miejsca które postrzegane może być jako stałe lub sezonowe ale otwarte każdego roku. Mamy nadzieję, że nie zabraknie kadrze Czaplineckiego Ośrodka Kultury energii i wsparcia władz w tworzeniu miejsca.

Galeria

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej